Sport.pl

Siatkówka. Roszady w Asseco Resovii Rzeszów. Znaleziono zastępstwo za Bartłomieja Lemańskiego

Barthélémy Chinenyeze dołączył do Asseco Resovii Rzeszów na zasadzie transferu medycznego.Francuski środkowy podpisał umowę do końca obecnego sezonu i ma pomóc rzeszowianom pod nieobecność Bartka Lemańskiego.

Francuski środkowy urodził się 28 lutego 1998 roku i swoją przygodę z siatkówką rozpoczął w Dunkerque GL VB. Do rzeszowskiej drużyny przeniósł się z Spacer’s de Toulouse, które mimo że grało w fazie grupowej Ligi Mistrzów, to w rodzimych rozgrywkach będzie walczyć o utrzymanie (z 14 punktami zajmuje ostatnie miejsce w zestawieniu – ma ich o 5 mniej niż przedostatnie Rennes Volley V.B.).

Polscy kibice mieli okazję oglądać Barthélémy’ego Chinenyeze podczas Memoriału H. Wagnera rozgrywanego w Krakowie, a także w trakcie mistrzostw Europy. Na swoim koncie zawodnik ma złoty medal Ligi Światowej z 2017 roku. Kontrakt z młodym francuskim środkowym podpisany został do końca sezonu z opcją przedłużenia na dwa lata.

Barthélémy Chinenyeze dołączy do rzeszowskiej drużyny na zasadzie transferu medycznego. Jest to pokłosie kontuzji środkowego Resovii, Bartłomieja Lemańskiego. Nowy zespół Francuza zajmuje 5. miejsce w PlusLidze i awansował do kolejnej fazy Pucharu CEV.

Maciej Bartoszek o Termalice. "Co mógłbym zmienić? Tylko to, że nie podjąłbym się tej pracy ponownie". Dogrywka#3

Więcej o: