83. Plebiscyt "Przeglądu Sportowego". Kamil Stoch najlepszym sportowcem 2017 roku

Kamil Stoch został wybrany sportowcem roku 2017 podczas Gali Mistrzów Sportu 2018. Statuetka dla najlepszego trenera minionego roku powędrowała do Stefana Horngachera, a za najlepszą drużynę uznano jego podopiecznych - polskich skoczków narciarskich.

Gala Mistrzów Sportu odbyła się tego samego dnia, co ostatni konkurs tegorocznego Turnieju Czterech Skoczni. Kamil Stoch wygrał w Bischofshofen, podobnie jak w pozostałych trzech miastach i zdobył drugi z rzędu tytuł. Z pewnością wpłynęło to na reakcje kibiców, którzy po spektakularnym triumfie głosowali na naszego skoczka i pomogli mu tym zdobyć statuetkę dla najlepszego sportowca 2017 roku.

– Dziękuję z całego serca za wsparcie, które dostaje od wszystkich kibiców, rodziny i pięknej żony, która jest moją najlepszą wizytówką. Dziękuję też sztabowi, PZN i sponsorom. Pozdrawiam was serdecznie i idę wreszcie odpocząć – powiedział szczęśliwy Kamil Stoch.

Drugie miejsce zdobył Robert Lewandowski. Napastnik Bayernu Monachium i reprezentacji Polski zaliczył kapitalny rok, zdobywając z klubem z Bawarii mistrzostwo Niemiec i awansując z kadrą na tegoroczny mundial. Dodatkowo do samego końca walczył o tytuł najlepszego strzelca 2017, ale ostatecznie jego licznik zatrzymał się na 53 bramkach, przez co przegrał z Leo Messim (54 gole) i Harrym Kane'em (56 goli).

Na najniższym stopniu podium uplasowała się mistrzyni olimpijska, świata i Europy w rzucie młotem, Anita Włodarczyk, która wyprzedziła zwycięzcę Wimbledonu, Łukasza Kubota i kolegę po fachu - Pawła Fajdka.

Najlepszym trenerem roku wybrano szkoleniowca naszych skoczków narciarskich, Stefana Horngachera, który pokonał selekcjonera piłkarskiej reprezentacji Polski, Adama Nawałkę i trenera młodzieżowej kadry siatkarzy, Sebastiana Pawlika.

Kategorię "najlepsza drużyna roku" także zdominowała zimowa dyscyplina. Statuetka powędrowała do kadry naszych skoczków narciarskich.

Klasyfikacja najlepszych sportowców 2017 roku:

1. Kamil Stoch

2. Robert Lewandowski

3. Anita Włodarczyk

4. Łukasz Kubot

5. Paweł Fajdek

6. Patryk Dudek

7. Adam Kszczot

8. Piotr Lisek

9. Piotr Żyła

10. Michał Kwiatkowski

Oto pozostała lista nagrodzonych w kategoriach:

Trener roku - Stefan Horngacher

Drużyna roku - Polscy skoczkowie

Superchampion - Tomasz Gollob

Impreza roku - The World Games we Wrocławiu

Sportowiec Niepełnosprawny: Joanna Mazur z przewodnikiem Michałem Stawickim

Serce dla Sportu - Fundacja Ludzki Gest Kuby Błaszczykowskiego

Zobacz wideo
Więcej o: