Paweł Wilkowicz nominowany do Nagrody im. Bohdana Tomaszewskiego

Dziennikarz Sport.pl Paweł Wilkowicz został nominowany do Nagrody im. Bohdana Tomaszewskiego!

Otrzymuje ją dziennikarz sportowy cechujący się doskonałym warsztatem, elegancją w posługiwaniu się językiem polskim oraz wysoką kulturą zawodową i osobistą. Nagrodę ustanowił magazyn "Press" w porozumieniu z Fundacją im. Bohdana Tomaszewskiego.

Podobnie jak w poprzednich edycjach o wskazanie dziennikarzy godnych otrzymania tego wyróżnienia redakcja "Press" poprosiła szefów polskich redakcji sportowych oraz cenionych dziennikarzy i komentatorów sportowych.

Wilkowicz został nominowany m.in. za cykl wywiadów "Sam na sam" publikowany na Sport.pl. Pełne uzasadnienie tej nominacji:

"Ekstraklasa wśród dziennikarzy sportowych młodego pokolenia. W mediach tradycyjnych występuje jako ekspert od piłki nożnej i sportów zimowych, w mediach społecznościowych doskonale relacjonuje i trafnie komentuje. Zawsze z taktem i bez zbędnej egzaltacji. Ma ogromną wiedzę o świecie, która pozwala mu poruszać się swobodnie po tematach ze sportem związanych tylko okazjonalnie. Jego cykliczne "Sam na sam" ze sportowcami i trenerami to przykład najwyższej jakości wywiadów wideo w polskim internecie. Zdobył zaufanie nie tylko czytelników, ale też sportowców. To jemu Justyna Kowalczyk opowiedziała o swojej depresji, a Robert Lewandowski autoryzował napisaną przez niego biografię."

Pozostali nominowani to Tomasz Smokowski i Andrzej Twarowski (do niedawna pracowali w Canal+) oraz Mirosław Żukowski z "Rzeczpospolitej".

Z grona nominowanych redakcja "Press" wyłoni zwycięzcę. Podczas gali Grand Press 2017, która się odbędzie 12 grudnia br. w Muzeum Historii Żydów Polskich Polin, laureat odbierze z rąk Izabelli Sierakowskiej-Tomaszewskiej replikę pucharu wręczanego zwycięzcom turnieju tenisowego Bohdan Tomaszewski Cup.
Laureatami Nagrody im Bohdana Tomaszewskiego w poprzednich latach byli Stefan Szczepłek ("Rzeczpospolita") i Włodzimierz Szaranowicz (TVP Sport).

Zobacz wideo