Kibic Lecha Poznań trafi do Księgi Rekordów Guinnessa

Michał Leniec, kibic Lecha Poznań, trafi do Księgi Rekordów Guinnessa. W grze Football Manager 2016 prowadził swój ukochany zespół przez 220 sezonów!

FM to jedna z najpopularniejszych gier na świecie. Zawodnik wciela się w niej trenera zespołu piłkarskiego i ma ogromne możliwości zarządzania drużyną, poczynając od transferów, treningów czy scoutingu. Nikt nie prowadził swojej drużyny tyle co Polak!

W tym czasie Lech wygrał 45 razy Ligę Mistrzów, a 20 razy przegrywał w finałach. W ekstraklasie zdobył 208 mistrzostw, w tym czasie znalazł się siedem razy na drugim i cztery razy na trzecim miejscu. Wygrał również 34 razy Superpuchar Europy i 161 razy Puchar Polski.

Dotychczasowy rekordzista - fan Oxfordu United - prowadził swoją drużynę przez 170 sezonów. Leniec wcześniej wraz z Lechem doszedł do 2172 roku, ale nie mógł prowadzić dłużej swojego zespołu - uszkodził swój komputer z zapisaną grą.- Aby gra nie była nużąca, co sezon wymyślam sobie nowe wyzwania. Wśród nich jest pobijanie rekordów w liczbie zdobywanych bramek lub promowanie wcześniej ustalonych zawodników. Dzięki temu cały czas czerpię przyjemność z gry – opowiadał na łamach klubowej strony Lecha Leniec.

Zobacz wideo