Ligue 1. Piękna bramka Glika dla AS Monaco (wideo)

Drugi gol w czwartym meczu to statystyki których w tym sezonie mogą pozazdrościć mu napastnicy. Kamil Glik znów zdobył bramkę dla AS Monaco. Otworzył wynik starcia z Olympique Marsylia, które jego drużyna wygrała 6:1.

To był najlepszy z możliwych początków meczu dla AS Monaco. Na Stade Luis II gospodarze w 70 sekundzie wykonywali stały fragment gry z bocznego sektora boiska. Dośrodkowywał Thomas Lemar, a na piłkę nabiegł Kamil Glik i mocnym strzałem z pierwszej piłki, prawą nogą pokonał Steve'a Mandandę.

To był drugi gol Polaka w tym sezonie i  jego ósma bramka odkąd latem 2016 roku przeszedł do ekipy z Księstwa. Jeśli chodzi o defensorów z pięciu najmocniejszych lig Europy, więcej trafień od Glika nie ma nikt.

Jeszcze w pierwszej połowie spotkania wynik podwyższył. Radamel Falcao. Kolumbijczyk najpierw trafił z rzutu karnego, potem z 7 metrów uderzył piłkę głową. Na listę strzelców wpisał się też Adama Diakhaby. Kolejne bramki były dziełem Djibrila Sidibe i Fabinho. Dla gości trafił Remy Cabella.

Polski obrońca za faul na rywalu obejrzał też żółtą kartkę. Niewiele brakowało, by pod koniec pierwszej połowy strzelił swą druga bramkę, tym razem głową. Piłka jednak minęła poprzeczkę.

Monaco jest wiceliderem ligi, ma jednak tyle samo punktów co prowadzące w zestawieniu PSG.