Siatkówka. Krzysztof Modzelewski opuszcza Polskę - przyjmujący przenosi się do Belgii

Kolejny Polak opuszcza PlusLigę. Po nieudanym sezonie w BBTS-ie Bielsko-Biała Krzysztof Modzelewski związał się z belgijskim Lindemans Aalst. Ma być to dla niego okazja do odbudowania formy po ciągnącej się kontuzji kręgosłupa.

Po kilku tygodniach intensywnych badań sprawnościowych oraz ustalaniu warunków kontraktu, Krzysztof Modzelewski podpisał umowę z belgijskim Lindemans Aalst, czyli trzecią drużyną minionego sezonu ligowego. To oznacza, że przyjmujący rozstaje się po dwóch latach z BBTS-em Bielsko-Biała.

Zawodnik pod względem sportowym nie zapamięta najlepiej gry w stolicy Podbeskidzia. Zarówno w pierwszym, jak i drugim spędzonym tam sezonie nie dostał wielu szans na pokazanie się. W poprzednich rozgrywkach mierzył się dodatkowo z problemami zdrowotnymi - dość poważną kontuzją kręgosłupa. Uraz ten wyeliminował go z gry na dłuższy czas, co poskutkowało tym, że dla BBTS-u zdobył tylko 24 punkty w 14 setach.

Nie będzie to pierwszy Polak w belgijskim klubie. W ostatnim sezonie występował tam nowy nabytek Cerradu Czarnych Radom, Kamil Droszyński, a wcześniej Adrian Staszewski. Razem z Modzelewskim zakontraktowano Jhona Wendt, a to oznacza, że skład Lindemans Aalst na sezon 2017/2018 jest już zamknięty.

Krzysztof Modzelewski to piąty zawodnik, który opuścił BBTS Bielsko-Biała po poprzednich rozgrywkach. Wcześniej zrobili to Kamil Kwasowski (przenosiny do Cerradu Czarnych Radom), Łukasz Koziura, Bartłomiej Grzechnik (MKS Będzin) oraz Paweł Gryc (Łuczniczka Bydgoszcz). W zamian za nich władze klubu podpisały umowy z Piotrem Łukasikiem i Jakubem Buckim (KPS Siedlce), Bartoszem Cedzyńskim (Espadon Szczecin), Kajetanem Markiem i Tomaszem Piotrowskim (Młoda Liga), Jarosławem Macionczykiem (Aluron Virtu Warta Zawiercie), Olegiem Kriukinem (Jugra-Samotłor) oraz Harrisonem Peacockiem (liga fińska).