OrtoMedSport - pierwsza na świecie polska aplikacja wykorzystywana w codziennej fizjoterapii i rehabilitacji!

Aplikacja OrtoMedSport to innowacyjne narzędzie medyczno-treningowe dla wszystkich, którzy borykają się z problemami związanymi z układem ruchu i poddani są rehabilitacji. Aplikacja powstała w Łodzi i została przygotowana przez polskich lekarzy, w oparciu o ich codzienne doświadczenia podczas leczenia i rehabilitacji pacjentów. To pierwsze takie rozwiązanie na świecie. Pomysłodawcą i twórcą aplikacji jest lekarz Bartłomiej Kacprzak z kliniki OrtoMedSport z Łodzi.

Aplikacja pomaga jak najszybciej dojść do pełnej sprawności po przebytych kontuzjach, urazach i operacjach. Stanowi ona unikalny dodatek i uzupełnienie standardowej opieki lekarskiej i ?zjoterapeutycznej, do której dostęp mamy utrudniony.

Aplikacja OrtoMedSport jest świetnym uzupełnieniem w całym procesie opieki lekarskiej czy fizjoterapeutycznej. Należy jednak pamiętać, że absolutną podstawą jest konsultacja lekarska i właściwa diagnoza. Aplikacja jest już dostępna w AppStore i Google Play – mówi lekarz Jakub Jabłoński, współtwórca aplikacji OMS.

Jak działa aplikacja OrtoMedSport?

Po zalogowaniu się pacjent musi wskazać miejsce - część ciała, która sprawia mu problemy. Następnie odpowiada na kilka prostych, ale niezbędnych pytań. Na podstawie udzielonych odpowiedzi aplikacja przygotuje dla użytkownika specjalnie dedykowany zestaw ćwiczeń, a następnie dopilnuje, aby je wykonał, uwzględniając nieodzowną rozgrzewkę i regenerację.

Dzięki aplikacji pacjent otrzyma kompletny zestaw ćwiczeń wraz z ich dokładnym opisem (liczbą powtórzeń, czasem trwania itp.) oraz dostępem do dedykowanych ?lmów instruktażowych. Intensywność ćwiczeń regulowana jest w oparciu o poziom bólu, który wskazuje użytkownik w skali 1-10 przed rozpoczęciem każdej sesji treningowej.

Aplikacja powiadomi nas także o zbliżającej się porze treningu oraz umożliwia wgląd do treningów już odbytych dzięki modułowi „Historia”. Ogromną zaletą wszystkich proponowanych przez aplikację zestawów ćwiczeń jest możliwość ich bezpiecznego wykonania w warunkach domowych, przy wykorzystaniu minimalnej ilości sprzętu.

Klinika OrtoMedSport

OrtoMedSport to gabinety medyczne łączące tradycyjny profesjonalizm z innowacyjnymi metodami leczenia. Dzięki niepowtarzalnemu, indywidualnemu podejściu do każdego pacjenta popartemu stosowaniem najnowocześniejszych na świecie metod i urządzeń, OrtoMedSport przyciąga setki pacjentów, w tym wielu reprezentantów Polski.

Bartłomiej Kacprzak

Lekarz ortopeda i traumatolog, założyciel i właściciel łódzkiej kliniki OrtoMedSport. Zwolennik łączenia tradycyjnego profesjonalizmu z  innowacyjnymi metodami leczenia. Zapalony chirurg, w swojej pracy ogromny nacisk kładzie jednak przede wszystkim na trening wzmacniający oraz regenerację po wysiłku, mające na celu zminimalizowanie ryzyka wystąpienia urazu i konieczność operowania. Promotor zdrowego trybu życia.

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.