Maradona wraca na ławkę trenerską. Czekał na to 5 lat

Niedawno mówił, że mógłby trenować Napoli, będzie musiał zadowolić się prowadzeniem ekipy Al Fuijarah. Diego Maradona w najbliższym sezonie rozpocznie prace jako szkoleniowiec w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

Al Fuijarah to zespół drugoligowy. W zakończonym sezonie nie zdołał awansować do miejscowej ekstraklasy, choć wywalczył 4. lokatę. Działacze wierzą jednak, że mistrz świata z Argentyną z 1986 roku przyniesie im szczęście. „Chciałem wam powiedzieć, ze zostałem właśnie nowym szkoleniowcem Al-Fujairah FC” – napisał krótko Maradona na swym Facebooku.

Klub zamieścił natomiast na swej stronie zdjęcie Argentyńczyka w ich czerwono-białej koszulce z numerem 10 i nazwiskiem gwiazdy światowej piłki oraz uwiecznił moment podpisywania kontraktu. 

5 lat przerwy

Maradona przez ostatnie pięć lat nie pracował na żadnym stanowisku związanym z futbolem. Wcześniej był szkoleniowcem Argentyny, z którą awansował na MŚ i dotarł do ich ćwierćfinału. Ta przygoda trwała dwa lata, po niej szkolił jeszcze zawodników Al-Wasl ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich, ale tylko przez rok. W latach 90-tych El Diego prowadził Deportivo Corientes i Racing Club.

Niedawno Maradona został ambasadorem FIFA. Marzył mu się jednak powrót na ławkę szkoleniowca.  - Czy mógłbym zostać trenerem Napoli? Jeśli ludzie by tego oczekiwali, oczywiście – powiedział w jednym z niedawnych programów telewizyjnych.

Więcej o:
Copyright © Agora SA