Juniorzy Korony odrobili zaległości. Rehabilitacja za blamaż

Podopieczni Marka Mierzwy częściowo zrehabilitowali się za kompromitującą porażkę z Progresem Kraków. W środę pewnie pokonali TOP 54 Biała Podlaska.

Spotkanie pierwotnie zaplanowane było na sobotę, ale tego dnia, po obfitych opadach deszczu, boisko przy ulicy Prostej nie nadawało się do gry. W drugim terminie kielczanie udowodnili jednak swoją wyższość. Mecz "ustawili" sobie błyskawicznie, bo już w szóstej minucie bramkarza gości pokonał Michał Mazurek. Na kolejne gole przyszło im czekać aż do ostatniego kwadransa. Pomiędzy 76 a 77 minutą na listę strzelców wpisali się Piotr Poński (z rzutu karnego) i Norbert Wołczyk. Gości stać było tylko na trafienie honorowe Bartosza Magiera.

W obligatoryjnym terminie swój pojedynek rozegrali gracze Neptuna Końskie. Ekipa Arkadiusza Jarząba już po siedmiu minutach meczu z Motorem Lublin przegrywała 0:2 (Przemysław Koszel, Olaf Martynek). Po kwadransie gry po przerwie wynik podwyższył Martynek i szanse miejscowych na jakąkolwiek zdobycz zmalały do zera. Impuls do walki dał co prawda gol Piotra Zielińskiego (78.), ale po sześciu minutach bramkę na 4:1 dla Motoru zdobył Kacper Waniowski. Neptun co prawda szybko odpowiedział (Patryk Wiaderny), ale w ostatniej minucie "dobił" go Bartłomiej Nowakowski (rzut karny).