Po Ruchu: "za niski" Wierchowcow, odpuszczający Możdżeń, próby Cebuli [OCENY WYBORCZEJ]

Piłkarze Korony ponieśli kolejną kompromitującą porażkę. Tym razem upokorzył ich zamykający tabelę Ruch Chorzów. Nasze oceny dla żółto-czerwonych po poniedziałkowym spotkaniu przy Cichej (0:4).

Tradycyjnie w skali 1-10.

Maciej Gostomski (90) - 3

Przy żadnej ze straconych bramek winy nie ponosi, ale z drugiej strony wpuścił w zasadzie wszystko co mógł.

Bartosz Rymaniak (90) - 3

Jak zwykle najjaśniejsza postać w obronie Korony. A w przodzie zrobił dużo więcej niż Abalo.

Dmitrij Wierchowcow (90) - 2

Rozpoczął nienajgorzej, od kilku dość pewnych interwencji. Gdy tylko ucieszyliśmy, że wreszcie będziemy go mogli pochwalić, szybko sprowadził nas na ziemię. Zawodnik mierzący 190 centymetry wzrostu przegrywa "główkę" z Piotrem Ćwielongiem? Wstyd!

Rafał Grzelak (90, Ż) - 1

Byliśmy gorącymi zwolennikami tego, by zastąpił Radka Dejmka na środku obrony i wprost namawialiśmy do tego trenera Wilmana. Przepraszamy. Możemy mu przypisać praktycznie wszystkie cztery gole dla Ruchu...

Ken Kallaste (90) - 1

Gdyby zdjąć Estończyka z boiska na przykład po kwadransie gry Martin Konczkowski zapewne nie odczułby różnicy. Lewej obrony Korony w Chorzowie nie było.

Dani Abalo (68) - 1

Celta Vigo? Ludogorec? Sivaspor? Naprawdę?!

Mateusz Możdżeń (83) - 1

Gdy oglądamy powtórki choćby pierwszego i drugiego gola dla Ruchu nie dowierzamy, że piłkarz występujący w Ekstraklasie może tak unikać walki i najzwyczajniej w świecie odpuszczać rywalowi.

Marcin Cebula (68) - 3

Jako jeden z niewielu mógł schodzić z boiska z podniesioną głową. Kilka prób naprawdę ciekawych zagrań. Może faktycznie potrzeba mu regularnych występów, żeby nabrał pewności siebie.

Nabil Aankour (90, Ż) - 3

Zapamiętaliśmy go tylko z ładnej dwójkowej akcji z Palancą z początku meczu. Jak na ofensywnego pomocnika to "trochę" za mało...

Jacek Kiełb (90) - 4

Często gra "na wariata", nierzadko jego szarże z góry są skazane na niepowodzenie. Ale gdyby Korona w ostatnich meczach miała w składzie jedenastu Kiełbów, jej wyniki na pewno byłyby inne.

Miguel Palanca (90, Ż) - 2

Widać gołym okiem, że źle się czuje "na szpicy". Niestety, wygląda na to, że zarówno on jak i zespół są na to skazani już do końca roku...

Tomasz Zając (22), Michał Przybyła (22) i Vanja Marković (7) - bez oceny

Więcej o: