Koncert szczypiornistów Wisły Sandomierz. Faworyt nie wyszedł z "20-tki"

Po kiepskim początku sezonu zespół Adama Węgrzynowskiego wyraźnie się rozkręca. W piątej kolejce nie tylko sprawił niespodziankę pokonując Grunwald Ruda Śląska, ale uczynił to w znakomitym stylu.

Przełomowym fragmentem pojedynku w hali przy ulicy Patkowskiego był okres gry pomiędzy 36 a 47 minutą. Sandomierzanie zdobyli w nim osiem goli z rzędu nie tracąc żadnego i po zaciętej pierwszej połowie objęli prowadzenie 24:16. Dużo łatwiejsze zadanie mieli gracze AZS Politechnika Świętokrzyska. Podopieczni Pawła Sieczki bez problemu uporali się z beniaminkiem z Mysłowic odnosząc pierwsze zwycięstwo w tym sezonie.