Ruch Chorzów znajdzie sposób na Piasta Gliwice? Jest fachowiec od derbów

Ruch Chorzów koncentruje się na defensywie przed sobotnim meczem z Piastem Gliwice. Początek spotkania o godzinie 18.

Niebiescy przegrali trzy ligowe mecze z rzędu. - W ostatnim czasie w głównej mierze skupiliśmy się na defensywie, żeby tracić mniej bramek, a najlepiej wcale - mówi obrońca Paweł Oleksy.

W czasie przerwy na mecze reprezentacji niebiescy pracowali też rzecz jasna nad skutecznością. - Stwarzamy sobie wiele sytuacji w trakcie meczu, ale niewiele z nich wykorzystujemy. Musimy cały czas ciężko trenować i ćwiczyć wszystkie elementy. Jeśli do naszej dobrej gry ofensywnej dojdzie skuteczność, to będzie dobrze - dodaje.

W ostatnim meczu z Zagłębiem Lubin Oleksy zagrał z konieczności na środku obrony. Kontuzje, kartki i choroby wyeliminowały wtedy z gry Michała Koja, Michała Helika, Marcina Kowalczyka i Rafała Grodzickiego. - Cieszę się, że chłopaki wracają do zdrowia i trener będzie miał większe pole manewru w defensywie. Co do meczu z Zagłębiem, to wiedziałem jakie mam zadania i starałem się wywiązywać z nich jak najlepiej. Szkoda, że nie udało się wywalczyć chociaż punktu, bo remis na pewno był w naszym zasięgu. Gra nie wyglądała najgorzej, musimy tylko wystrzegać się błędów i będzie lepiej - mówi Oleksy, który w sezonie 2012/2013 był piłkarzem Piasta Gliwice.

Internetowa strona Ruchu przypomina, że poprzednim sezonie Oleksy był "specjalistą" od Wielkich Derbów Śląska. Strzelał gole w obu starciach z Górnikiem. Teraz, gdy zabrzan nie ma już w Ekstraklasie, jedynym derbowym rywalem Ruchu pozostał Piast.

- Wiadomo, że fajnie byłoby znowu strzelić bramkę, ale najważniejsze są punkty. Jestem głównie od zadań obronnych i na tym muszę się skupić w pierwszej kolejności - kończy Oleksy, który już raz w tym sezonie wpisał się na listę strzelców - w połowie sierpnia pokonał bramkarza Wisły Kraków.

źródło: Okazje.info

Więcej o: