Oficjalnie. Jan Kocian trenerem Podbeskidzia Bielsko-Biała

Jan Kocian, były szkoleniowiec m.in. Ruchu Chorzów i Pogoni Szczecin podpisał z Podbeskidziem Bielsko-Biała półtoraroczną umowę.

W Polsce Jan Kocian znany jest przede wszystkim z pracy trenerskiej w Chorzowie. Słowacki szkoleniowiec z zespołem z Cichej zajął 3. lokatę w sezonie 2013/14, wcześniej obejmując Ruch jako zespół z drugiej połowy tabeli. Swą trenerską karierę Kocian rozpoczynał jako asystent selekcjonera reprezentacji Słowacji, a pierwszy raz samodzielnie poprowadził zespół Dukli Bańska Bystrzyca. Później w roli asystenta pracował m.in. w 1.FC Koeln oraz Eintrachcie Frankfurt, po czym na dobre rozpoczął już karierę jako pierwszy szkoleniowiec. W swym trenerskim CV ma jeszcze zespoły 2. Bundesligi - Rot-Weiss Erfurt, Sportfreunde Siegen, a w latach 2006-2008 był selekcjonerem słowackiej kadry. Ostatnim klubem Jana Kociana była Pogoń Szczecin, gdzie pracował do kwietnia 2015 roku.

- W Podbeskidziu jest wielu zawodników, których znam. Wiem jaka jest teraz sytuacja, zwycięstw domowych było za mało. Postaramy się to zmienić. Czasu nie jest zbyt wiele, ale myślę że damy radę. W tej drużynie jest potencjał. Nie myślałem o nowych zawodnikach. Nie będę nic proponować. Do przerwy w rozgrywkach jest jeszcze sporo meczów - mówi Kocian.

Asystentami Kociana w TSP będą Vladimir Goffa oraz Dariusz Fornalak, zaś trenerem bramkarzy świetnie znany w Bielsku-Białej Richard Zajac.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.