"Bieg dla serca", czyli każdy może pomóc osobom po transplantacji

"Fitness dla serca" to ogólnopolska akcja charytatywna, z której cały dochód zostanie przekazany na rzecz Fundacji Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu. Zmęczyć się w szczytnym celu będzie można już w najbliższą sobotę.

Jak to zrobić? Akcja została zapoczątkowana przez Sport Club w Szałszy, czyli wiosce leżącej w powiecie tarnogórskim. Celem jest promowanie zdrowego trybu życia, aktywnego wypoczynku, ale nie tylko. Jednego dnia - tym razem 15 października - osoby, które mają dość sił i energii poświęcają swój czas na aktywność sportową, która ma swoją wymierną, finansową wartość.

Im więcej osób weźmie udział w biegu w ramach akcji "Fitness dla serca", tym większa będzie pomoc. A jest dla kogo się zmęczyć, gdyż tym razem można pomóc

dzieciom i młodzieży po transplantacji narządów.

O tej samej porze, pod hasłem "Fitness dla serca" odbędą się biegi w wielu miejscach w Polsce: we wspomnianej już Szałszy, Knurowie, Raciborzu, ale i Zielonej Górze, Pabianicach i Żyrardowie

Biegacze ruszą na trasę o godzinie 11. W Szałsze do przebiegnięcia będzie 10 kilometrów: cztery uliczne pętle po 2,5 kilometra każda. Trasę można też pokonać z kijkami do nordic walking.

Wpisowe to 30 złotych, a na macie będzie czekał na Was medal, ale przede wszystkim wielka wdzięczność podopiecznych Fundacji Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu

W Szałszy na pewno spotkacie też wolontariuszy fundacji, którzy zachęcać będą do wsparcia idei transplantacji poprzez program - "Tak dla transplantacji".

Przypomnijmy, że w Śląskim Centrum Chorób Serca w Zabrzu przeszczepiono dotąd ponad tysiąc serc i ponad sto płuc. Aktualnie w Polsce oczekuje na przeszczep płuc około 50 osób. Na serce czeka ponad 300 potrzebujących.

W Szałszy będzie też można spotkać profesora Mariana Zembalę. Wybitny kardiochirurg i były minister zdrowia jest ambasadorem wydarzenia.

O godzinie 13. zaplanowano również koncert akordeonisty Marcina Wyrostka, zwycięzcy programu "Mam Talent".

Więcej informacji na temat akcji znajdziecie na stronie fitnessdlaserca.pl.

Gazeta Wyborcza w Katowicach jest patronem medialnym imprezy.

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.