Naprzód Janów i Zagłębie Sosnowiec poznały rywali

Polski Związek Hokeja na Lodzie opublikował terminarz oraz regulamin pierwszej ligi na sezon 2016/17. Do rozgrywek ma przystąpić pięć zespołów.

Faworytami rywalizacji na pewno będą drużyny z Janowa i Sosnowca. Przypominamy, że Zagłębie i Naprzód miały grać w tym sezonie w ekstralidze, ale nie sprostały wymogom licencyjnym.

Razem z Naprzodem i Zagłębiem w pierwszej lidze zagrają ponadto Hokej Poznań, SMS II Sosnowiec i UKH Dębica. Niestety do rozgrywek nie zdecydowały się przystąpić - chociaż był taki plan - zespoły z Krynicy i Łodzi.

Mecze rozgrywane będą w systemie sobotnio-niedzielnym, czyli dwa spotkania w weekend. W pierwszej części sezonu zasadniczego drużyny rozegrają dwie rundy spotkań, czyli po 16 dla każdego z uczestników. Następnie odbędzie się trzecia runda, a po niej play-off.

Do decydującej fazy rywalizacji przystąpią cztery zespoły (bez SMS-u II). Drużyny będą grały do trzech wygranych spotkań - zarówno w półfinale, jak i w finale. Play-off rozpocznie się w drugiej połowie lutego 2017 roku i potrwa do połowy marca.

Terminarz I kolejki (15 i 16 października)

Naprzód Janów - UKH Dębica

Zagłębie Sosnowiec - SMS II Sosnowiec

Hokej Poznań - Pauza

Więcej o: