"Stwórzmy dla nas, kibiców Ruchu Chorzów, wyjątkową siedzibę gdzie będziemy mogli spotkać się z drużyną lub oglądać mecze!" - czytamy na stronie www.fans4club.com.
Celem projektu jest zebranie 85 tysięcy złotych. Do osiągnięcia tej sumy brakuje już niewiele.
"Pragniesz miejsca, w którym będziesz mógł porozmawiać o klubie, spotkać się z legendarnymi piłkarzami lub po prostu spędzić miło czas z dziećmi i przyjaciółmi?
Wkrótce w Chorzowie może powstać wyjątkowe miejsce dla każdego sympatyka Ruchu. Chcemy RAZEM Z TOBĄ stworzyć Świetlicę Aktywności Kibiców Ruchu. Mamy teraz taką możliwość dzięki współpracy z Ministerstwem Sportu, Polskim Związkiem Piłki Nożnej oraz samorządem - Miastem Chorzów w ramach programu Kibice Razem. Pokażmy naszą MOC - moc KIBICÓW 14-krotnych mistrzów Polski!" - zachęcają organizatorzy.
Świetlica ma powstać przy ulicy Wolności. To ma być miejsce, w którym będą mogli spotykać się fani w każdym wieku, aby miło spędzić czas. W jednym pomieszczeniu, bardziej otwartym, znajdą się zdjęcia, plakaty oraz graffiti poświęcone kibicom oraz ich oprawom meczowym, a także specjalny kącik dla dzieci czy stół do piłkarzyków. W drugim pojawią się kanapy, telewizor, przestrzeń biurowa oraz aneks kuchenny. To będzie miejsce, które pozwoli z jednej strony np. nauczyć się języka angielskiego, a z drugiej - porozmawiać o aktualnych wydarzeniach dotyczących Ruchu Chorzów, obejrzeć mecz, spotkać się z klubową legendą czy gwiazdą obecnej drużyny.
W 1981 roku w Bremie powstał pierwszy ośrodek dla kibiców zrealizowany w ramach "Fanprojekte". Akcja "Fanprojekte" zaczęła się rozwijać, szczególnie w latach 90., a w Niemczech wspierają ją kraje związkowe, organizacje samorządowe oraz instytucje piłkarskie. Teraz to już blisko pół setki ośrodków projektu koordynowanego przez centralne biuro we Frankfurcie nad Menem.
Na podstawie tych wzorców, przy okazji organizacji turnieju finałowego Euro 2012, powstał pomysł, aby podobne ośrodki kibicowskie, tworzone we współpracy z aktywnie działającymi grupami fanów poszczególnych klubów, stworzyć także w naszym kraju. Pilotażowe programy udało się zrealizować w Gdańsku i Wrocławiu.