Waldemar Fornalik ma dobre wieści o Michale Heliku

Ruch Chorzów stara się zapomnieć o ostatnich, ligowych niepowodzeniach. - W pierwszym tygodniu przerwy na reprezentację skupiliśmy się głównie na motoryce, natomiast od poniedziałku będziemy przygotowywać się pod kątem najbliższego meczu z Piastem Gliwice - mówi trener Waldemar Fornalik.

- Mieliśmy kilka celów na tę przerwę - na pewno zresetowanie głów, przeanalizowanie kilku rzeczy, a także tę stronę fizyczną. W pierwszym tygodniu popracowaliśmy indywidualnie z zawodnikami oraz całościowo z drużyną. Ponadto kilku piłkarzy wraca do zdrowia. Z każdym dniem jest z tym lepiej. Marcin Kowalczyk od poniedziałku powinien wejść w trening, Adam Pazio pracuje już od kilku tygodni i coraz lepiej to wygląda, Michał Helik uczestniczy już w normalnych zajęciach. Każdy dzień działa na naszą korzyść - mówi szkoleniowiec.

Cieszą dobre wieści dotyczące Helika, który z powodu urazów kolan nie pojawia się na boisku już od ponad roku. - W ostatnim tygodniu Michał wykonywał praktycznie wszystkie ćwiczenia, takie jak pozostali zawodnicy. Odpuszczał jedynie te, które mocno obciążają kolana. Najbliższe dni pokażą, w jakim kierunku to pójdzie - dodaje Fornalik.

W czasie przerwy Ruch nie rozegrał sparingu. - W trakcie przerw rozgrywaliśmy czasem mecze pokazowe albo nie graliśmy wcale. Patrząc na to ilu mamy zdrowych zawodników i że spotkanie ligowe rozgrywają rezerwy, zrezygnowaliśmy ze sparingu - wyjaśnia trener.

Więcej o: