Śląscy celebryci uderzą "W samo serce"!

Na grudzień w Katowicach zaplanowana została niecodzienna gala bokserska.

ŚLĄSK.SPORT.PL w mocno nieoficjalnej wersji. Dołącz do nas na Facebooku >>

W listopadzie ubiegłego roku w Poznaniu prezydent miasta Jacek Jaśkowiak stanął na bokserskim ringu przeciw słynnemu pięściarzowi Dariuszowi Michalczewskiemu. W nietypowym pojedynku wygrał popularny "Tiger", ale najważniejszy był tego wieczoru szczytny cel - zebrano ponad sto tysięcy złotych, a pieniądze przeznaczono na rozbudowę oddziału Kardiochirurgii Dziecięcej Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu.

Teraz w ślady poznaniaków ruszają Ślązacy. 3 grudnia w stolicy województwa w hotelu Katowice odbędzie się bokserska gala "W samo serce". Dochód z imprezy ma być przekazany na pomoc w leczeniu 17-letniej Patrycji z Suwałk oraz na hospicjum św. Franciszka w Katowicach. W ringu staną śląscy dziennikarze, samorządowcy, aktorzy. Obecnie trwa kompletowanie listy.

"Staniemy w ringu, by walczyć za tych, którym na walkę brak już sił... Tu nie będzie przegranych, choć to nie oznacza, że nie damy z siebie wszystkiego. Na pewno uderzymy w samo serce... by pomóc tym, którzy na to zasługują" - zapewniają na stronie internetowej organizatorzy. "Nie jesteśmy bokserami, nawet nie aspirujemy, by nimi być, ale mamy cechy, które od zawsze królowały w ringu - upór, pasję i serce do walki" - dodają.

ŚLĄSK.SPORT.PL na Twitterze. Obserwuj już teraz >>