Prezes Zagłębia Sosnowiec potwierdza. "Jacek Magiera rozmawia z Legią"

Jacek Magiera, który w tak dobrym stylu wyprowadził Zagłębie Sosnowiec na pozycję lidera pierwszej ligi, rozmawia o swojej przyszłości w Legii Warszawa.

Magiera, były gracz Legii, to najpoważniejszy kandydat do zastąpienia Besnika Hasi - na stanowisku trenera warszawskiego klubu.

Marcin Jaroszewski, prezes klubu ze Stadionu Ludowego spotkał się w poniedziałek ze szkoleniowcem. Potem potwierdził nam - "Jacek Magiera rozmawia z Legią".

Jeżeli Magiera odejdzie z Zagłębia będzie to duża strata dla pierwszoligowca. W klubie nie mogą się nachwalić trenera, który pracuje w Sosnowcu od początku tego sezonu.

Pod jego wodzą sosnowiczanie wywindowali się na pozycję lidera pierwszej ligi. W ostatniej kolejce po pasjonującym meczu ograli na wyjeździe Podbeskidzie Bielsko-Biała (5:4).

- Jacek Magiera rozmawia z Legią. Ale jak to się skończy? Nie wiem. Nie mam na to żadnego wpływu. Na razie jeszcze nic się nie wydarzyło - mówi prezes Jaroszewski, którego zapytaliśmy czy aby już nie szuka w trybie awaryjnym nowego szkoleniowca?

- Na razie nie ma takiej potrzeby. Zresztą kogo ja ma teraz wpuścić do naszej szatni? Jakiegoś innowatora. Jeżeli trener Magiera jednak odejdzie, to moim zdaniem zostaniem w tym zestawieniu, jakie dziś mamy - zaznacza.

Legia i Zagłębie to kluby partnerskie. Czy pomimo tego sosnowiczanie otrzymają odstępne w przypadku straty szkoleniowca.

- Nawet nie chcę na ten temat dywagować - mówił nam jeszcze przed południem prezes.