Piast Gliwice ma nowego napastnika. Kontrakt podpisał Sandro Gotal

Sandro Gotal został zawodnikiem Piasta Gliwice. 25-letni Austriak chorwackiego pochodzenia występuje na pozycji napastnika.

Piłkarz podpisał roczny kontrakt. - Jestem bardzo szczęśliwy. Podpisałem kontrakt z bardzo dobrym klubem i mam nadzieję, że pokażę swoje możliwości i szybko odwdzięczę się za zaufanie strzelając gole dla Piasta. Jestem napastnikiem i zdaję sobie sprawę, że wymaga się ode mnie bramek, mam nadzieję, że zacznę wykonywać swoją robotę już wkrótce - mówi zawodnik internetowej stronie klubu.

Jakie cele stawia przed sobą piłkarz? - Chciałbym w najbliższym meczu otrzymać szansę gry choć kilka minut. Myślę, że za najpóźniej dwa tygodnie będę już w stu procentach gotowy do gry od pierwszej minuty. Wiem jednak, że muszę przekonać do siebie trenera i wywalczyć sobie miejsce w składzie, a łatwo nie będzie. Piast to bardzo dobra drużyna, w której szeregach są zawodnicy o wysokich umiejętnościach - przyznał.

Austriak chorwackiego pochodzenia ma bardzo pozytywne zdanie po pierwszych chwilach spędzonych ze swoimi nowymi kolegami. - Szatnia przyjęła mnie bardzo dobrze, właściwie od pierwszego treningu z zespołem czułem się z tymi chłopakami dobrze. Atmosfera jest dobra, choć zdajemy sobie sprawę, że musimy w najbliższym czasie poprawić osiągane rezultaty. Cieszę się jednak na współpracę z trenerem Latalem, o którym dużo słyszałem. Mój ojciec i wujek opowiadali mi o nim, że był świetnym zawodnikiem, a teraz słyszałem o nim jako o dobrym i wymagającym szkoleniowcu - stwierdził.

Napastnik Piasta w przeszłości występował m.in. w Hajduku Split, FC Sant Gallen czy Wolfsberger AC. Ostatnio reprezentował turecki Yeni Malatyaspor.