Maja Włoszczowska wystartuje w Dąbrowie Górniczej

Finał cyklu Skandia Maraton Lang Team w Dąbrowie Górniczej zaszczyci wyjątkowy gość. Razem z kolarzami-amatorami wystartuje dwukrotna srebrna medalistka olimpijska Maja Włoszczowska.

Nasza gwiazda zapowiada, że w najbliższą sobotę chce podziękować kibicom za wsparcie podczas jej rywalizacji na Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro.

- Mój medal olimpijski jest także zasługą fanów, gdyż zawsze mogłam liczyć na ich doping i wsparcie. W Dąbrowie Górniczej pojadę razem z uczestnikami Skandia Maraton Lang Team - zapewnia Włoszczowska, na co dzień zawodniczka Kross Racing Team. Naszą medalistkę olimpijską będzie można spotkać w sobotę od rana na starcie i mecie zawodów w dąbrowskim Parku Hallera.

Czwarta finałowa edycja Skandia Maraton Lang Team i jednocześnie szósta, przedostatnia edycja Maratonów Rowerowych Lang Team rozpocznie się w sobotę o godz. 11.

Zawodnicy będą rywalizować w trzech kategoriach: Grand Fondo (81 km), Medio (65 km) i Mini (39 km). Na godz. 11.20 zaplanowano start rodzinnej parady rowerowej, podczas której każdy będzie mógł przejechać łatwą 10-kilometrową trasę prowadzącą ulicami miasta i wzdłuż zbiornika Pogoria 2. Dekorację zaplanowano od godz. 14. do godz. 16.

- Wyścig przeznaczony jest dla amatorów MTB. Aby wystartować w Dąbrowie Górniczej, konieczna jest rejestracja. Można to będzie

zrobić w biurze zawodów, które uruchomimy już w piątek między godz. 16., a 19. w Parku Hallera, a następnie w dniu imprezy od godz. 8. Zapraszam wszystkich chętnych na trasy, które są zróżnicowane technicznie. Początek i końcówka płaskie i asfaltowe, środek trudniejszy technicznie, z podjazdami i zjazdami drogami szutrowymi i leśnymi. Obecność naszej medalistki olimpijskiej będzie jedną z atrakcji, które przygotowaliśmy - zachęca prezes Lang Team Adam Siluta.

Poprzednie tegoroczne edycje Maratonów Rowerowych Lang Team odbyły się w Warszawie, Krakowie, Gdańsku i Bukowinie Tatrzańskiej. Ostatnia tegoroczna edycja Maratonów została zaplanowana na 1 października w Kwidzynie.