Ten dzień może sprawić, że Twoje dziecko zostanie sportowcem. Wielki festiwal już w sobotę

"Wannado" - największy festiwal sportu dla dzieci już w najbliższą sobotę w Katowicach! Na obiektach Akademii Wychowania Fizycznego zaprezentuje się ponad 60 klubów.

Festiwal sportu dla dzieci "Wannado" rozpoczyna Europejski Tydzień Sportu. Celem wydarzenia jest zachęcenie najmłodszych do uprawiania sportu. W pierwszej polskiej edycji festiwalu weźmie udział ponad 60 klubów sportowych reprezentujących 45 dyscyplin sportu. Dzieci, które odwiedzą wraz z rodzicami i opiekunami tereny festiwalowe będą mogły nie tylko poznać daną dyscyplinę, ale przede wszystkim uczestniczyć w grach i zabawach mających zachęcić je do uprawiania sportu.

- W Czechach tego typu festiwale z sukcesem odbywają się od sześciu lat. Przenosimy dobry pomysł na grunt polski. Patrząc na zainteresowanie klubów jesteśmy dobrej myśli - mówi Arkadiusz Pilarz - dyrektor organizacyjny wydarzenia.

- Siłą festiwalu jest ilość klubów i dyscyplin. Ale przede wszystkim młodych sportowców. Tych będzie ponad 1000! Koniecznie trzeba do nas zawitać - dodaje.

Podczas festiwalu dzieci spotkają się z tak popularnymi dyscyplinami jak piłka nożna, piłka ręczna, siatkówka, pływanie, lekkoatletyka, koszykówka, szermierka, judo, karate, narciarstwo, gimnastyka artystyczna, tenis stołowy, tenis ziemny, badminton, oraz tymi mniej znanymi w Polsce jak chociażby baseball, curling, czy hokej podwodny.

Festiwal sportu dla dzieci Wannado potrwa od godziny 11. do 18. na obiektach AWF w Katowicach przy ul. Mikołowskiej.

Oprócz prezentacji klubów na kilkudziesięciu stanowiskach zaplanowane są konkursy i pokazy na scenie głównej. Wstęp jest bezpłatny. Dla pierwszych 1000 dzieciaków, które odwiedzą strefę festiwalową został przygotowany pakiet młodego sportowca - zdrowy baton, woda mineralna, mapa festiwalowa.