GKS Katowice z nowym sponsorem. Tym razem poszczęściło się dziewczynom

Deweloperska firma Echo Investment została nowym sponsorem sekcji piłki nożnej kobiet GKS-u Katowice.

Piłkarki nożne GieKSy są na razie w cieniu piłkarzy, siatkarzy, czy hokeistów, ale ambicje tej sekcji również sięgają gry w ekstralidze i walki o medale mistrzostw Polski.

- Początek drużyny kobiet pod szyldem GKS-u to rok 2015. Po pierwszym sezonie przyszedł awans do drugiej ligi [trzeci poziom rozgrywkowy - przyp.red.],a teraz marzy nam się kolejny awans. Pozyskanie sponsora tytularnego, to ważny krok na drodze do budowy silnej kobiecej piłki nożnej w GKS-ie - uważa Marcin Janicki, wiceprezes klubu.

Firma Echo Investment przekonała się do tego, żeby wesprzeć śląski klub podczas tzw. śniadania biznesowego. To cykliczne spotkania podczas, których osoby zarządzające GKS-em przekonują biznesmenów, że warto stać się częścią śląskiego klubu.

- To inicjatywa, która cieszy się dużym powodzeniem. Nasz klub biznesu rośnie w siłę czego najlepszym przykładem jest właśnie pozyskanie nowego sponsora. Chcemy, żeby GKS wyróżniał się jakością, medialnością i profesjonalnymi działaniami. Brakowało nam tylko wisienki na torcie, która z chwilą pozyskania sponsora strategicznego dla drużyny kobiet właśnie się pojawiła. GKS chce się cały czas rozwijać i nie zapominać o żadnej z sekcji. Taka jest idea silnego, wielosekcyjnego klubu. Pozyskanie sponsora nawet dla jednej drużyny sprawia, że cały klub wchodzi na wyższy poziom - podkreśla Janicki.

Zawodniczki GKS-u po awansie do drugiej ligi, ani myślą się zatrzymać. Po dwóch meczach nowego sezonu śląski zespół ma na swoim koncie dwie wygrane. Stosunek bramek po tych meczach to 29:1!

- Cieszę się, że wspieramy akurat dziewczyny. Będziemy chwalić się naszą współpracą i informować o sukcesach piłkarek - mówi Katarzyna Porębska, manager ds. marketingu w Dziale Centrów Handlowych Echo Investment.

Nowy sponsor GKS-u odpowiada za budowę galerii handlowej Libero, która znajdzie swoje miejsce u zbiegu ulic Kościuszki i Kolejowej w Katowicach. Otwarcie jest planowane na rok 2018. - To będzie obiekt, w którym ważnym elementem będzie sport i rekreacja. Pasujemy więc do siebie - dodaje Porębska.

Echo Investment wspiera też - ale w mniejszym zakresie - Rozwój Katowice. Kwota jaka jest przedmiotem umowy sponsorskiej z GKS-em Katowice jest objęta klauzulą poufność. Prezes Janicki zdradził tylko, że pokrywa 25 procent budżetu sekcji.

Więcej o: