Na uczestników biegu będą czekały medale. Organizatorzy postarali się, żeby te oddawały klimat i charakterystykę regionu oraz miasta. Medal nawiązuje kształtem do loga Katowic i zawiera elementy charakterystyczne dla stolicy Górnego Śląska - kopalniany wyciąg szybowy. Medal za ukończenie półmaratonu będzie posiadał specjalnie dedykowaną szarfę na ten bieg.
Każdy zawodnik po otrzymaniu medalu, będzie mógł wygrawerować na nim swoje nazwisko i osiągnięty czas. Wystarczy, że podejdzie do stoiska grawerskiego firmy Wikoss Sport, które znajdować się będzie w miasteczku biegowym tuż przy mecie.
W pakiecie startowym znajdzie się jeszcze jedna niespodzianka. W historii Silesia Marathon na biegaczy czekały już rękawiczki, plecaki, czy opaski, a w tym roku organizatorzy przygotowują dla uczestników startujących w maratonie i półmaratonie czapeczkę biegową z odblaskowymi elementami.
PKO Silesia Marathon 2016 odbędzie się 2 października. Wciąż można podjąć decyzję o stracie w biegu lub imprezach towarzyszących. Gazeta Wyborcza w Katowicach jest patronem medialnym imprezy.