Amerykanin pogrywa z MKS-em Dąbrowa Górnicza. To już koniec?

Samuel Dower, amerykański koszykarz MKS-u Dąbrowa Górnicza, został zawieszony przez zagłębiowski klub.

Zawodnicy z Dąbrowy Górniczej od ponad dwóch tygodni szlifują formę przed nadchodzącymi rozgrywkami Tauron Basket Ligi. Z zespołem wciąż nie trenuje Dower. Środkowego ominęło już zgrupowanie w Szczyrku.

Amerykanin, jako powód swojej absencji podczas obozu przygotowawczego wskazał rehabilitację po niedawnej kontuzji. Nie przedstawił jednak żadnej dokumentacji medycznej, która mogłaby to potwierdzić. Do klubu nie wpłynęło również żadne inne oficjalne pismo, które mogłoby wytłumaczyć przedłużone wakacje Dowera.

Włodarze MKS-u zadziałali doraźnie i postanowili zawiesić Amerykanina w prawach zawodnika na czas nieokreślony. Jednocześnie wszczęto procedurę mającą na celu rozwiązanie kontraktu z winy zawodnika.

Dower w poprzednim sezonie był jednym z kluczowych graczy zespołu - w 19 spotkaniach notował średnio ponad 13 pkt. i 6 zb.