Ruch Chorzów naprawia swoje finanse. Tak dobrze nie było od sześciu lat

Czy Ruch Chorzów powoli wychodzi z finansowego kryzysu? Niebieska spółka poinformowała, że ostatnio wyszła na plus.

Ruch po oszacowaniu wszystkich kosztów związanych z codziennym funkcjonowaniem klubu i wypracowanych w trakcie tej działalności przychodów zanotował dodatki wynik finansowy na poziomie miliona złotych. Przytoczone dane dotyczą okresu od 1 lipca 2015 roku do 30 czerwca 2016 roku. "Warto podkreślić, że to najlepszy rezultat finansowy Ruchu od 2010 roku" - informuje klub. Dodajmy, że rozliczenie nie zawiera środków, jakie klub otrzyma dzięki sfinalizowaniu transferu Mariusza Stępińskiego do FC Nantes.

- Te dane mogą napawać ostrożnym optymizmem, ale jesteśmy realistami i doskonale zdajemy sobie sprawę, że przed nami jeszcze mnóstwo pracy, zanim sytuacja finansowa Ruchu będzie całkowicie stabilna. Mogę zapewnić, że nadal będziemy realizować plan naprawy finansów, który oznacza ograniczanie wydatków i zwiększanie przychodów firmy. Jego elementem jest także racjonalna polityka transferowa, czyli budowanie kadry w oparciu o wychowanków i młodych, zdolnych zawodników, którzy w naszej drużynie będą zdobywać doświadczenie na boiskach Ekstraklasy - podkreśla Aleksander Kurczyk, pełniący obowiązki prezesa Ruchu.

Dodatni bilans to nie jedyna pozytywna informacja dotycząca stanu finansów klubu. Realizacja planu naprawczego przyniosła wymierny efekt w postaci znacznego obniżenia poziomu zobowiązań finansowych Ruchu, który został zredukowany i wynosi obecnie 38 milionów złotych. Co istotne większa część tej sumy, czyli 27,5 miliona złotych to zadłużenie wewnętrzne wobec akcjonariuszy Ruchu, a pozostała kwota - 10,5 mln - to zobowiązania wobec podmiotów zewnętrznych.

Więcej o: