Utytułowany piłkarz Ruchu Chorzów będzie czytał "Quo vadis" w Rudzie Śląskiej

Ruda Śląska przyłącza się do ogólnopolskiej akcji Narodowe Czytanie.

Już w najbliższą sobotę (3 września o godz. 11.) na rudzkim rynku odbędzie się wspólne czytanie fragmentów "Quo vadis". To właśnie dzieło Henryka Sienkiewicza zostało wybrane jako lektura tegorocznej edycji wydarzenia.

- Tegoroczne Narodowe Czytanie w Rudzie Śląskiej będzie wyjątkowe - podkreśla prezydent Grażyna Dziedzic. - Niedawno przeżywaliśmy sportowe emocje podczas Igrzysk Olimpijskich, dlatego postanowiliśmy zaprosić do wspólnego czytania wybitnych sportowców, przede wszystkim rudzkich olimpijczyków - dodaje.

Zaproszenie do wspólnego przeżywania przygód bohaterów "Quo vadis" przyjął m.in. Jan Benigier, trzykrotny mistrz Polski w barwach Ruchu Chorzów, srebrny medalista IO w Montrealu, a także olimpijczycy: Zuzanna Radecka-Pakaszewska, Jerzy Sobera oraz ultramaratończyk August Jakubik.

- Już się cieszę na to wydarzenie. Mamy "Rok Sienkiewiczowski", więc warto przypominać młodym ludziom, jak niezwykłym autorem był nasz wspaniały pisarz - mówi Benigier, który przypomina, że Rudą Śląską jest związany przede wszystkim rodzinnie.