Ostatnie wzmocnienie MKS-u Dąbrowa Górnicza. Środkowy z USA

Kendall Gray, 24-letni podkoszowy z USA, to ostatni zawodnik, który wzmocnił MKS Dąbrowa Górnicza przed nadchodzącym sezonem.

Nowy zawodnik zagłębiowskiego klubu ma 208 centymetrów wzrostu i waży 109 kilogramów. W poprzednim sezonie po raz pierwszy pojawił się w Europie, jednak z powodu kontuzji jego przygoda w niemieckim klubie Medi Bayreuth zakończyła się dość szybko - do USA powrócił już w styczniu.

W trakcie pobytu w Bundeslidze na parkiecie spędzał średnio 16 minut i osiągał w tym czasie statystyki na poziomie 4,3 punktu i 2,3 zbiórki. Należy jednak podkreślić, że od samego początku rozgrywek borykał się z urazem, który udało się wyleczyć dopiero po jego powrocie Stanów Zjednoczonych. Od marca został włączony do składu zespołu D-League Iowa Energy, która jest drużyną satelicką Memphis Grizzlies, jednak nie zdołał przebić się do składu meczowego.

Kendall jest absolwentem uczelni Delaware State, na której spędził cztery lata. W ostatnim sezonie legitymował się statystykami na poziomie niespełna 12 punktów, 12 zbiórek i 3 bloków. W MKS-ie będzie rywalizował o miejsce w składzie z Jakubem Parzeńskim oraz Samem Dowerem.