Zabiegany Śląsk. Z nimi przygotujesz się nawet do ultramaratonu

"Zabiegany Śląsk" to akcja PKO Silesia Marathonu i "Gazety Wyborczej" w Katowicach. Finałem akcji będzie wrześniowa gazeta prezentująca "Zabiegany Śląsk" - pierwsze tego typu wydawnictwo pokazujące, gdzie i z kim biegamy.

CO NAS INTERESUJE: 1. Jak się nazywacie?, 2. Gdzie i kiedy spotykacie się na wspólne treningi?, 3. Gdzie najczęściej biegacie?, 4. Ile osób należy do grupy i ile uczęszcza na treningi?, 5. Jak do was dołączyć?, 6. Może są jakieś ciekawostki o grupie, którymi chcecie się podzielić?, 7. Gdzie was namierzyć - strona internetowa, profil na Facebook'u? Odpowiedzi ślijcie na adres: wojciech.todur@katowice.agora.pl.

- PKO Silesia Running Team jest częścią drużyny biegowej PKO Banku Polskiego biegającej pod hasłem "Biegajmy Razem". Powstała w 2015 roku.

- Biegacze bankowi to osoby z różnych części Polski, co uniemożliwia wspólne treningi. Dlatego też, aby poczuć siłę i jedność swojej drużyny, nasi pracownicy trenują w ramach programu "BiegamBoLubię", którego partnerem strategicznym jest PKO Bank Polski. W ten sposób Bank wspiera aktywnych pracowników i motywuje ich do osiągania coraz lepszych wyników.

- W okresie od kwietnia do listopada, w każdą sobotę o godz. 9.30 bez względu na warunki atmosferyczne i liczbę chętnych, na miłośników biegania czekają profesjonalni trenerzy, z których wielu ma na swoim koncie liczne sukcesy. Stadiony na których odbywają się w naszym regionie bezpłatne treningi znajdują się w Bielsku-Białej, Kędzierzynie-Koźlu, Mikołowie, Opolu, Raciborzu. Lokalizację pozostałych stadionów można znaleźć na stronie www.biegambolubie.com

- Nasza grupa aktywnie uczestniczy w lokalnych imprezach biegowych, w miastach w których mieszkamy i pracujemy. Cześć uczestników w bieżącym roku zdobywa Koronę Maratonów Polskich lub Koronę Półmaratonów Polskich. Oprócz udziału w lokalnych imprezach biegowych szczególna mobilizacja zawsze występuje w biegach gdzie PKO Bank Polski jest współsponsorem. Flagowy bieg w regionie katowickim to PKO Silesia Marathon.

- Aktualnie nasza grupa liczy 51 osób z czego blisko 30 aktywnie biega i uczestniczy w zawodach biegowych. - Jednym z naszych biegaczy jest Krzysztof Marczak, który w tym roku wystartował i ukończył bieg Ultra-Trail du Mont-Blanc. To jeden z najtrudniejszych ultramaratonów terenowych w Europie. Uczestnicy muszą pokonać 166 kilometrów, a łączne przewyższenie to 9600 m. - Zapraszamy do odwiedzania naszego profilu na Facebooku.

Więcej o: