Polonia Bytom bez litości dla "Czarnych Koszul"

Arkadiusz Kowalczyk, napastnik bytomskiej Polonii w ciągu sześciu minut rozstrzygnął losy meczu z Polonią Warszawa na inaugurację drugoligowego sezonu.

Faworytem spotkania, przynajmniej według bukmacherów, była warszawska Polonia. "Czarne Koszule" rozpoczęły z animuszem, ale brakło wykończenia pod bramką bytomian. Z tym problemu nie miał Arkadiusz Kowalczyk. W drugiej połowie napastnik Polonii Bytom dwukrotnie w ciągu sześciu minut wymanewrował defensorów oraz bramkarza z Warszawy i w sytuacjach sam na sam trafiał do bramki gospodarzy.

W końcówce w słupek trafił jeszcze Krystian Tomaszewski, a naciskających warszawian w doliczonym czasie gry dobił Piotr Ceglarz trafiając na 3:0.

Polonia Warszawa - Polonia Bytom 0:3 (0:0)

Bramki: 0:1 Arkadiusz Kowalczyk (47.), 0:2 Kowalczyk (53.), 0:3 - Piotr Ceglarz (90.)

Polonia Bytom: Olszewski - Słodowy, Szal, Janosik, Szyndrowski, Setlak Ż (58. Rylukowski), Zalewski Ż, Kuzdra (85. Pielichowski), Musiolik (60. Ceglarz), Lachowski,