Zabiegany Śląsk. Rozbiegamy To Miasto

"Zabiegany Śląsk" to akcja PKO Silesia Marathonu i "Gazety Wyborczej" w Katowicach. Finałem akcji będzie wrześniowa gazeta prezentująca "Zabiegany Śląsk" - pierwsze tego typu wydawnictwo pokazujące, gdzie i z kim biegamy.

CO NAS INTERESUJE: 1. Jak się nazywacie?, 2. Gdzie i kiedy spotykacie się na wspólne treningi?, 3. Gdzie najczęściej biegacie?, 4. Ile osób należy do grupy i ile uczęszcza na treningi?, 5. Jak do was dołączyć?, 6. Może są jakieś ciekawostki o grupie, którymi chcecie się podzielić?, 7. Gdzie was namierzyć - strona internetowa, profil na Facebook'u?

Odpowiedzi ślijcie na adres: wojciech.todur@katowice.agora.pl.

Rozbiegamy To Miasto - Czechowice-Dziedzice

- Spotykamy się w poniedziałki na rondzie przy ulicy Traugutta, godzina 19., dystans 5 i 10 km. We wtorki mamy "The long run" na dystansie ok. 15 km. W środy "Nie tylko dla orłów" - treningi dla początkujących. Sobota i niedziela - wspólne wyjazdy na bieganie po górach.

- Wykorzystujemy urokliwą okolicę. Staramy się wybiegać poza miasto w kierunku Goczałkowic-Zdroju, Zabrzega. Trasy są częściowo asfaltowe, leśne, biegamy wałami lub wyjeżdżamy w góry (Szyndzielnia, Wapienica, Klimczok itp.).

- Nasza grupa jest zamknięta. Weryfikacją przed przyjęciem jest parę pytań dotyczących zaawansowania w bieganiu. Jednak najaktywniejszy rdzeń to ok. 50 osób, które biegają, spotykają się na treningach, jeżdżą na zawody, organizują imprezy biegowe, na orientację.

- Grupa skupia ludzi od: najszybszego w Czechowicach-Dziedzicach (10,58 sekundy na 100 m) po najwytrwalszego - uczestnika ultramaratonów górskich, np. Łemkowyna Ultra Trail - 150 km.

- Organizowaliśmy również, biegi (NOC - Nocna Orientacja Czechowicka, cykl biegów na orientację) oraz zabawy na orientację (dla dzieci). W grupie mamy również właściciela siłowni, który organizuje dla naszej grupy dwa razy w tygodniu "treningi biegacza" - ćwiczenia wspierające sprawność i siłę biegową. Od niedawna do "kalendarza spotkań" dopisaliśmy wycieczki rowerowe w niedzielne poranki.

- www.rozbiegamytomiasto.pl, www.facebook.com/groups/RozbiegamyToMiasto/

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.