Piast Gliwice stara się ściągnąć napastnika Lecha Poznań. Pierwsze rozmowy już się odbyły

Piast Gliwice znów chciałby mieć u siebie Marcina Robaka. Wicemistrzowie Polski już rozpoczęli starania o napastnika Lecha Poznań.

Czy Piast Gliwice ma szansę powtórzyć sukces z poprzedniego sezonu? Podyskutuj na Facebooku >>

- Pracujemy nad transferami. Wytypowaliśmy już dwóch - trzech napastników - przyznał po niedzielnym meczu z Wisłą Płock (2:1) Jiri Necek, trener Piasta Gliwice.

Jak udało się nam dowiedzieć, jednym z tych napastników jest Marcin Robak, piłkarz Lecha Poznań. Pierwsze rozmowy na temat transferu już się odbyły. To informacja potwierdzona przez dwa niezależne źródła.

Piast widzi w 34-latku następcę Martina Nespora, który w poprzednim sezonie był wypożyczony do Gliwic ze Sparty Praga. Po jego odejściu drużyna z Okrzei została tylko z jednym nominalnym napastnikiem, Josipem Barisiciem. Na dodatek Chorwat jest bez formy i we wspomnianym pojedynku z Wisłą w ogóle nie pojawił się na boisku. Necek wolał wystawić na szpicy Bartosza Szeligę, który na co dzień pełni rolę skrzydłowego. Wymowne...

Robak jest w Gliwicach świetnie znany, występował tam już od marca do sierpnia 2013 roku. Krótko, ale zdążył w tym czasie stać się jednym z liderów zespołu, pomagając mu awansować do eliminacji Ligi Europy. Zresztą, w obydwu spotkaniach z azerskim Karabachem Agdam trafiał do siatki (w rewanżu popisał się kapitalną przewrotką). W sumie rozegrał dla Piasta 16 spotkań i zdobył siedem bramek.

Z Górnego Śląska przeniósł się do Pogoni Szczecin, która wyłożyła za niego 150 tysięcy euro. W barwach "Portowców" z miejsca został królem strzelców Ekstraklasy. Od poprzedniego sezonu zakłada natomiast koszulkę Lecha Poznań.

Obserwuj autora na Twitterze - @kkwasniewski_ >>