Kolarze znowu będą się ścigać w Pszczynie

Po 13 latach przerwy odbędzie się Memoriał Kazimierza Gazdy.

ŚLĄSK.SPORT.PL w mocno nieoficjalnej wersji. Dołącz do nas na Facebooku >>

To będzie wielkie kolarskie święto! 24 lipca pszczyński rynek opanują rowerzyści. - To całodniowa impreza i mamy nadzieję, że ściągną na nią rodziny z dziećmi, dla których mamy bardzo wiele atrakcji - mówi Piotr Łapa, rzecznik prasowy Urzędu Miejski w Pszczynie.

Jako pierwsze na starcie pojawią się właśnie dzieci, dla których organizatorzy przygotowali wiele zabaw i wyścigów. Ścigać będą się mogły nawet przedszkolaki. Od godziny 15 do rywalizacji na mierzącej 1300 metrów pętli, wyznaczonej ulicami Chrobrego, Kopernika, Bielską i Wojska Polskiego, będą przystępować kolejno juniorzy, juniorki, elita kobiet, młodzieżowcy i elita mężczyzn. Start i metę zlokalizowano na rynku. - Udział zapowiedziały wszystkie rowerowe kluby w Polsce! - cieszy się Łapa. A to dzięki temu, że pszczyńska impreza jest jednym z wyścigów zaliczanych do mistrzostw Polski w kryterium ulicznym. Organizatorzy

spodziewają się przyjazdu 400 kolarzy.

Imprezę swoją obecnością uświetnią: jeden z najwybitniejszych polskich kolarzy w historii Ryszard Szurkowski, jego partner z reprezentacyjnej drużyny i jednocześnie rywal na krajowych szosach tyszanin Zygmunt Hanusik oraz ich starszy kolega, świetnie jeżdżący po górach zwycięzca Tour de Pologne 1966, kolarz LZS Czernica Józef Gawliczek.

Przypomnijmy, że Kazimierz Gazda ścigał się w latach 50. i 60., a jego największymi sukcesami były medale na górskich i drużynowych mistrzostwach Polski. Kolarz, którego memoriał 24 lipca po raz dziewiąty odbędzie się w Pszczynie - jego rodzinnym mieście, zmarł w 1985 roku.

ŚLĄSK.SPORT.PL na Twitterze. Obserwuj już teraz >>