Górnik Zabrze wydał oświadczenie i odpiera zarzuty Socios Górnik. "Stanowczo sprzeciwiamy się manipulacjom"

- Pragniemy wyrazić ubolewanie, iż Stowarzyszenie Socios odmawia Klubowi prawa do ciekawych inicjatyw, mających na celu integrację Kibiców z Górnikiem Zabrze - czytamy w oświadczeniu zarządu klubu z Roosevelta.

Ekskluzywne materiały i ciekawostki o Górniku Zabrze na Facebooku >>

W czwartek Socios Górnik, stowarzyszenie kibiców Górnika Zabrze, wydało oświadczenie, w który krytykuje ostatnie działania klubu .

Ten odpowiedział, publikując własne oświadczenie. Oto jego pełna treść (pisownia oryginalna):

"W odpowiedzi na Oświadczenie Zarządu Socios Górnik, Zarząd klubu Górnik Zabrze SSA pragnie ustosunkować się do poruszonych w nim kwestii.

Wyrażamy ubolewanie, że nie wszyscy chętni Kibice mogli zobaczyć z trybun Areny Zabrze spotkanie sparingowe z Karpatami Lwów. Ze względu na późny termin potwierdzenia rozegrania meczu nie było już możliwości prawnej, by spotkanie miało status imprezy masowej. Dlatego też byliśmy zmuszeni ograniczyć liczbę miejsc do 999, o czym Klub informował na oficjalnej stronie w dniu 8 lipca 2016 roku.

Stanowczo stwierdzamy, że nie jest prawdą, iż informacja zapowiadająca mecz z Karpatami Lwów, w której informowaliśmy o ograniczonej liczbie miejsc, była edytowana po meczu. Tekst zapowiadający mecz pojawił się na stronie dokładnie w piątek tj. 8 lipca 2016 r. o godzinie 15:17, o czym można przekonać się wchodząc na link.

Pełniący funkcję sekretarza i członka Zarządu Socios pan Tadeusz Bożek zarzucił w jednym z portali społecznościowych, że wpis był edytowany o tej godzinie, niestety nie sprawdził daty, za co później publicznie przeprosił. Zgadzamy się z opinią, że informacja o ograniczonej liczbie widzów na to spotkanie powinna była być bardziej zaakcentowana w mediach klubowych, natomiast stanowczo sprzeciwiamy się stosowanym przez Państwa manipulacjom.

Co do cenzury w mediach społecznościowych wyjaśniamy, że zgodnie z zasadami ich użytkowania, usunięciu podlegają treści zawierające wulgaryzmy. Odbywa się automatycznie przez dostępne narzędzia, a także przez moderatorów.

Prezes Bartosz Sarnowski nieco ponad miesiąc temu odbył spotkanie z przedstawicielami Socios. Wobec wyzwań organizacyjnych i sportowych, jakie stoją przed Klubem w najbliższym czasie, kolejne spotkanie nie mogło dojść wcześniej do skutku. Zarząd jeszcze przed startem rozgrywek zorganizuje otwarte spotkanie z Kibicami, na które zaprosi wszystkich Fanów bez względu na przynależność do konkretnych stowarzyszeń.

Krytykowana przez Zarząd Socios Karta Trójokolorowi to propozycja dla Kibiców dająca szereg rabatów i możliwości. Podobne programy od wielu lat z powodzeniem działają w wielu klubach sportowych na całym świecie. Sporym nadużyciem jest więc stwierdzenie, że Karta Trójkolorowi bazuje na pomysłąch Socios. Celem nowego projektu Klubu jest większa integracja Kibiców z Klubem i otwarcie przed nimi nowych możliwości. Pragniemy wyrazić ubolewanie, iż Stowarzyszenie Socios odmawia Klubowi prawa do ciekawych inicjatyw, mających na celu integrację Kibiców z Górnikiem Zabrze.

Pomimo nieprawdziwych informacji zawartych w oświadczeniu Stowarzyszenia Socios, dziękujemy za wyrażone w nim opinie, ponieważ każde zdanie Kibiców jest dla nas bardzo cenne.

Zarząd Górnika Zabrze S.S.A"

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.