Martin Nespor nie zagra już w Piaście Gliwice. Sparta Praga odrzuciła kolejną ofertę

Martin Nespor, który w poprzednim sezonie był wypożyczony do Piasta Gliwice, przy Okrzei już nie zagra. Gliwiczanie starali się go wykupić ze Sparty Praga, ale - jak podkreślają - nie chcą zachwiać swojej sytuacji inansowo-organizacyjnej.

Czy Piast Gliwice stanie się nową siłą Ekstraklasy? Podyskutuj na Facebooku >>

- Nie skorzystaliśmy z opcji pierwokupu Martina Nespora, bo chodziło o bardzo wysoką sumę. Teraz negocjujemy ze Spartą Praga inną kwotę transferu, samemu Martinowi też już zaproponowaliśmy swoje warunki. Szanse oceniam na 50:50 - tak w końcówce maja o sprawie czeskiego napastnika mówił Adam Sarkowicz, prezes Piasta Gliwice.

Dzisiaj - jak informuje sam klub - wspomniane szanse spadły do zera.

- Piast nie doszedł do porozumienia ze Spartą Praga w sprawie transferu Martina Nespora. Ostatnia oferta wykupienia czeskiego napastnika złożona przez Piasta Gliwice nie spełniła oczekiwań wicemistrzów Czech i została odrzucona. GKS Piast SA nie chce zachwiać sytuacji finansowo-organizacyjnej, dbając o budżet i dalszy stopniowy rozwój klubu, stąd też dalsze starania o napastnika nie będą czynione - zakomunikował gliwicki klub.

Tym sposobem Piast traci piłkarza, który w 33 spotkaniach minionego sezonu zdobył 11 bramek, stając się - razem z Josipem Barisiciem - najlepszym strzelcem zespołu.