Bandyci z maczetami też chcieli zobaczyć prezentację Ruchu Chorzów. Klub z Cichej jednak nie rezygnuje

Ruch Chorzów nie zdołał zaprezentować drużyny podczas spotkania z kibicami w Rudzie Śląskiej. Wygląda więc na to, że zespół spotka się z fanami na Cichej.

Jaki dla Ruchu Chorzów będzie nowy sezon? Podyskutuj na Facebooku >>

Prezentacja niebieskich miała odbyć się w poniedziałek. Tym razem w Rudzie Śląskie, gdzie prężnie działa fanklub chorzowskiej drużyny. Do imprezy jednak nie doszło. Odwołano ją z powodów bezpieczeństwa.

"Impreza miała się rozpocząć o godzinie 18. na Placu Jana Pawła II w Nowym Bytomiu. Według relacji świadków około godziny 15. na rynku znajdowało się już sporo kibiców Ruchu. Wtedy na miejsce licznie przyjechali kibice przeciwnej drużyny, czyli Górnika Zabrze. Policja zabezpieczała miejsce, postanowiono jednak dla bezpieczeństwa prezentację odwołać. Doszło tam do odpalania rac, a także według nieoficjalnych informacji do kilku starć pomiędzy kibicami. Jak mówią świadkowie zdarzeń, potyczki pomiędzy drużynami po interwencjach przeniosły się w inne rejony miasta.

Z planowaną prezentacją Ruchu Chorzów mogą wiązać się także namalowane noc wcześniej grafy na murach urzędu miasta. Znaki umieszczone na ścianach magistratu sugerują, że zrobili to kibice drużyny przeciwnej" - relacjonował portal rudaslaska.com.pl.

"(...) Szkoda, ze kibice Ruchu Chorzów odwołali charytatywną imprezę na rynku. Po raz kolejny pomogliby choremu dziecku. Bo to nie pierwszy raz zbierać mieli pieniądze dla chorego dziecka. Szkoda, wielka szkoda. Ale cóż zwyciężyli kibole chuligani Górnika Zabrze Zniszczyli piękne budynki i zablokowali rynek. Wstyd, wielki wstyd!!! Wstydzę się podwójnie, bo tu się publicznie przyznam, ze mój nieżyjący syn był kibicem, nie kibolem chuliganem, Górnika Zabrze. Potraficie tylko niszczyć. Czy wasze zachowanie ma coś wspólnego ze sportem i miłością do ukochanej drużynie?! Nie !!! Zdecydowanie nie !!!" - napisała potem prezydent Grażyna Dziedzic na swoim profilu na Facebooku.

W Rudzie Śląskiej naprawdę mogło dojść do tragedii, gdyż na prezentację wybierali się również bandyci uzbrojeni w maczety...

Ruch myśli teraz, jak i gdzie zaprezentować zespół przed sezonem. Prawdopodobnie stanie się w piątek na Cichej podczas otwartego treningu zespołu.

Więcej o: