Prezydent Katowic: Nowy stadion GKS-u powstanie w zupełnie nowym miejscu. Zaskakująca lokalizacja!

Piłkarze GKS-u Katowice za parę lat opuszczą Bukową. Miasto zdecydowało, że stadion powstanie przy autostradzie A4.

- Po wielu konsultacjach postanowiliśmy zmienić lokalizację budowy. Wytypowaliśmy kilka miejsc, ale jedno sposobało się wszystkim. Podjęliśmy decyzję, że zostanie zbudowany w nowym miejscu, u zbiegu ulicy Bocheńskiego i Dobrego Urobku - przyznał prezydent Marcin Krupa.

- Chcielibyśmy żeby stadion powstał jak najszybciej. To świetne miejsce do tego żeby powstał tam nowoczesny obiekt z całą infrastrukturą - mówi Krupa.

Nowa lokalizacja oznacza, że inwestycja będzie droższa niż dotad zakładano. Trzeba będzie zadbać o infrastrukturę zewnętrzną, a tej na Bukowej dziś brakuje. Zmianie ulegną również terminy.

Trwają konsultacje z geologami, miasto chciałoby jak najszybciej zlecić projekt. Rozpoczęcie prac w roku 2018 wydaje się realnym terminem.

Prezes Wojciech Cygan jest zadowolony z tego pomysłu. - Bukowa to symbol GieKSym, ale miała dwa minusy. Pierwszy to kwestia administracyjna. Organizowanie meczów na terenie należącym do Chorzowa i w efekcie konieczność konsultowania z nim wszystkich decyzji bardzo utrudniała pracę. Drugi to kwestia komunikacyjna. Nowe miejsce jest pod tym względem korzystniejsze. Leży przy autostradzie, kibicom będzie łatwiej dotrzeć, będzie również gdzie zostawić samochód - przekonuje Cygan

Prezydent Krupa nie chciał na razie zdradzić jakie będą dalsze losy obiektu przy Bukowej, czy będzie istniał nadal, czy może zostanie rozebrany, a tereny sprzedane.

Więcej o: