Łukasz Surma przedłużył kontrakt z Ruchem Chorzów

Łukasz Surma przedłużył kontrakt z Ruchem Chorzów. Doświadczony pomocnik będzie reprezentował niebieskie barwy przez kolejny rok

Ekskluzywne materiały i ciekawostki o Ruchu Chorzów na Facebooku >>

Surma karierę zaczynał w Wiśle Kraków i w jej barwach zadebiutował w ekstraklasie. Do Chorzowa po raz pierwszy trafił latem 1998 roku. W ciągu czteroletniego pobytu zanotował 117 występów ligowych, w których zdobył 6 bramek. We wrześniu 2002 r. przeniósł się do Legii Warszawa, gdzie grał przez pięć lat. Sezon 2007/2008 spędził w izraelskich klubach - Maccabi Hajfa i Ihud Bnei Sakhnin. Następnie zaliczył jeszcze epizod w Austrii - jedna runda w Admirze Modling - i wrócił do kraju wiążąc się z gdańską Lechią. Nad morzem spędził 4,5 roku, a latem 2013 roku ponownie zawitał do Chorzowa.

Surma jest pierwszym piłkarzem w historii ligi, który rozegrał przynajmniej po 100 meczów dla trzech różnych klubów (drugim jest Marek Zieńczuk).

Zawodnik jest również rekordzistą w liczbie ligowych występów. 39-letni zawodnik rozegrał dotąd w najwyższej klasie rozgrywkowej 524 mecze.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.