GKS Tychy przedłużył kontrakty z pięcioma zawodnikami

W GKS Tychy pozostaną wychowankowie Mateusz Grzybek i Wojciech Szumilas, a także Mateusz Bukowiec, Marek Igaz oraz Marcin Radzewicz.

ŚLĄSK.SPORT.PL na Twitterze. Obserwujesz? >>

Grzybek i Szumilas do pierwszej drużyny GKS-u trafili przed sezonem 2013/14. Pierwszy z nich w minionych rozgrywkach drugiej ligi wystąpił w 26, natomiast drugi w 4 spotkaniach. 20-letni gracze podpisali długoterminowe umowy, bowiem będą one obowiązywać do końca czerwca 2019 roku.

Od czterech lat, z półroczną przerwą na wypożyczenie do Ruchu Zdzieszowice, w Tychach gra Bukowiec. Kapitan tyszan w sezonie 2015/16 rozegrał 22 ligowe mecze, w których strzelił dwie bramki. We wszystkich drugoligowych pojedynkach wystąpił z kolei doświadczony Radzewicz. 36-letni skrzydłowy, dla którego będzie to trzeci sezon w zielono-czarno-czerwonych barwach, w 33 grach zdobył trzy gole. Obaj zawodnicy parafowali roczne kontrakty.

Bramkarzem GKS-u będzie w dalszym ciągu Marek Igaz. Słowacki golkiper, który w Tychach występuje od pięciu lat, z kilkumiesięczną przerwą na grę w TJ Iskra Borcice. W poprzednim sezonie zaliczył jedno spotkanie na poziomie drugiej ligi. Igaz związał się z GKS-em umową do końca czerwca 2018 roku, z opcją przedłużenia o kolejne dwanaście miesięcy.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.