GKS Tychy walczy o organizację prestiżowego turnieju

GKS Tychy liczy na organizację półfinału Pucharu Kontynentalnego w hokeju na lodzie. Decyzje w tej sprawie będą zapadać podczas sobotniego spotkania IIHF w Budapeszcie.

ŚLĄSK.SPORT.PL na Facebooku. Czy już nas polubiłeś? >>

Na Węgry wybiera się tyska delegacja, która będzie walczyła o organizację półfinału w Tychach. Tyski klub zebrał bardzo dobre opinie za organizację pucharowego turnieju w październiku ubiegłego roku.

"Raz jeszcze chciałbym pogratulować przede wszystkim zwycięstwa w turnieju, a także organizacji rozgrywek. Wszyscy pracownicy i wolontariusze wykonali doskonałą pracę. (...) Atmosfera w hali była fantastyczna. Fakt, że mecze GKS Tychy były transmitowane w telewizji, na pewno przyczynił się do popularyzacji hokeja na lodzie w Polsce. Tychy są naprawdę sportowym miastem" - napisał po tamtym turnieju chairman Hans Dobida w liście skierowanym do prezesa zarządu Tyskiego Sport S.A. Grzegorza Bednarskiego.

Dobrą informacją jest także fakt, że hokeiści GKS Tychy rozpoczną swój udział w tegorocznym Pucharze Kontynentalnym właśnie od półfinału (III rundy), a nie jak w ubiegłym roku od II rundy.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.