MKS Będzin zakontraktował przyjmującego. Gigant z Ameryki pod siatką

Kyle Russell został nowym przyjmującym MKS-u Będzin. Amerykanin będzie rywalizował o miejsce w wyjściowym składzie z Nathanem Robertsem i Jakubem Peszko.

ŚLĄSK.SPORT.PL na Twitterze. Obserwujesz? >>

Kyle Russell do tej pory występował w rozgrywkach akademickich za oceanem, gdzie reprezentował Univeristy of California - Irvine. W barwach tego klubu sięgnął po dwa mistrzostwa NCAA oraz dwa mistrzostwa MPSF.

Amerykanin wyróżnił się świetną grą w polu serwisowym oraz na siatce. W minionych rozgrywkach swojej konferencji zajął drugie miejsce wśród najlepiej zagrywających oraz trzecie w gronie najlepszych blokujących. Nowy nabytek MKS-u posiada w swoim dorobku również reprezentacyjne doświadczenie, zdobyte m.in. na igrzyskach panaamerykańskich w Kanadzie, światowej uniwersjadzie w Korei Południowej oraz mistrzostwach świata juniorów w Turcji.

23-latek będzie jednym z najwyższych przyjmujących w PlusLidze. Mierzy aż 206 cm wzrostu. - Z niecierpliwością czekam na mój pierwszy sezon w profesjonalnej i prestiżowej lidze siatkówki. Jestem zaszczycony możliwością reprezentowania MKS-u w nadchodzących rozgrywkach - przekazał Kyle Russell. - Słyszałem świetnie opinie o trenerze DeRocco i nie mogę już doczekać się gry pod jego wodzą - dodał siatkarz.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.