Najszybsza gra rakietowa na Stadionie Śląskim. Możesz zagrać!

W sobotę na boisku treningowym Stadionu Śląskiego odbędzie się turniej 100-STARS Crossminton Cup Stadion Śląski będący IV Mistrzostwami Śląska w Crossmintonie

Crossminton to nowa nazwa speedmintona (speed badmintona), która obowiązuje od 1 stycznia. Crossminton, to najszybsza gra rakietowa na świecie, łącząca w sobie najlepsze cechy tenisa, squasha i badmintona. Jej szybki rozwój rozpoczął się w Niemczech, a dzięki prostym zasadom i łatwemu dostępowi obecny jest już na wszystkich kontynentach. Główną zaletą dyscypliny jest brak ograniczeń pod względem boiska - grać można na każdym podłożu: trawie, piasku, śniegu, tartanie, podłożu twardym, w hali.

Mistrzostwa Śląska odbędą się po raz czwarty, a po raz trzeci na Stadionie Śląskim. Podczas sobotniego turnieju będziemy grać na nawierzchni trawiastej.

W każdej z 12. kategorii wiekowych, oprócz rywalizacji o tytuły mistrzowskie, będzie można zdobyć maksymalnie 100 punktów do rankingu Speedminton STARS Poland 2016. Start imprezy w najbliższą sobotę o godz. 9.

Kategorie (zgodnie z zasadami Międzynarodowej Organizacji Crossmintona i Polskiego Zrzeszenia Speed Badmintona):

Open kobiet,

Open mężczyzn,

Kobiety 35+,

Mężczyźni 40+,

Mężczyźni 50+,

Juniorzy U-18,

Juniorzy U-14,

Juniorzy U-12,

Debel open.

Speedminton STARS Poland 2016 to amatorski cykl turniejów Grand Prix w crossmintonie, który obejmuje turnieje organizowane lub koordynowane przez firmę Libo Koncept, właściciela portalu Crossminton.pl, przy współpracy z Polską Akademią Crossmintona (PACROSS), od stycznia do grudnia 2016 roku, w różnych miejscach w Polsce.

Na Stadionie Śląskim od 2013 roku prowadzone są bezpłatne zajęcia crossmintona w okresie od maja do października. Organizatorzy zapraszamy na nie w każdy czwartek o 17.30. Na chętnych czekają boiska oraz niezbędny sprzęt do gry, a także animator zajęć.

Patronat objęła "Gazeta Wyborcza".

Więcej o: