Otarł się o Ligę Mistrzów, a teraz pracuje dla Podbeskidzia Bielsko-Biała

Adrian Sikora, zdobywa Pucharu Polski w barwach Dyskoboli Grodzisk Wielkopolski szuka nowych piłkarzy dla Podbeskidzia Bielsko-Biała.

Ćwierkamy dla was o sporcie na Śląsku >>

Po spadku z Ekstraklasy pod Klimczokiem postanowili nie tylko zbudować nowy zespół, ale i dział skautingu. Na jego czele stanął Adrian Sikora - były gracz Podbeskidzia, zdobywca Pucharu Polski w barwach Dyskoboli Grodzisk Wielkopolski. Sikora będzie teraz blisko współpracował z Bartłomiejem Koniecznym i Sławomirem Cienciałą, również byłymi graczami "Górali".

Sikora jest wychowankiem klubu Czantoria Nierodzim, ale sam przyznaje, że zbudowanie drużyny tylko w oparciu o zawodników z regionu byłoby trudne.

- Przede wszystkim chcemy zawodników, którzy będą dawali drużynie jakość. Najważniejsze jest budowanie silnej drużyny, która szybko wróci do Ekstraklasy. Stworzenie silnego zespołu z zawodników z jednego tylko regionu byłoby z pewnością bardzo trudne, ale na pewno nie niemożliwe - mówi.

Sikora wierzy, że z czasem w kadrze zespołu będzie coraz więcej wychowanków. - Powstaje świetna infrastruktura, dużo naprawdę dobrze działających akademii, w których pracuje się z myślą o pierwszej drużynie. Dlatego myślę, że liczba wychowanków w polskich klubach będzie rosnąć - dodaje Sikora, który wciąż gra dla przyjemności w piłkę. Jest zawodnikiem Kuźni Ustroń.

- Jestem zadowolony z tego co udało się osiągnąć. Pod względem sportowym najmilej wspominam pobyt w Dyskobolii Grodzisk Wielkopolski, tam zdobyłem Puchar Polski, wtedy też zadebiutowałem w reprezentacji Polski. Na Cyprze - w APOEL-u - udało się natomiast zbliżyć do Ligi Mistrzów, więc otarłem się o spełnienie największych piłkarskich marzeń - kończy.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.