Zmiany kadrowe w Jastrzębskim Węglu. Pożegnanie środkowego

Piotr Hain nie będzie już grał na środku siatki w Jastrzębskim Węglu. W śląskim klubie pozostaje natomiast libero Jakub Popiwczak.

ŚLĄSK.SPORT.PL w mocno nieoficjalnej wersji. Dołącz do nas na Facebooku >>

Hain postanowił kontynuować karierę w innym klubie. - Piotrek ma za sobą bardzo trudny sezon. Pomimo tego, że nie było mu łatwo [siatkarz zmagał się z urazem kręgosłupa i w trakcie rozgrywek przeszedł operację - przyp. red.], wykazał się profesjonalizmem i pracował niewiarygodnie mocno pod okiem fizjoterapeuty Pawła Baryły, by wrócić na parkiet szybciej, niż to jest możliwe. Ciężka praca, którą włożył w powrót na boisko, została nagrodzona powołaniem przez trenera kadry narodowej na pierwsze zgrupowanie po sezonie ligowym. Będzie nam brakowało zarówno jego, ale i jego muzyki, którą serwował nam w siłowni. Życzę mu jak najlepiej w następnym etapie jego kariery - mówi Mark Lebedew, trener Jastrzębskiego Węgla.

W JW zostaje natomiast 20-letni Popiwczak. - Cieszę się niezmiernie, że Kuba będzie z nami także i w przyszłym sezonie. To jeden z najbardziej utalentowanych zawodników młodego pokolenia w PlusLidze. W zakończonym sezonie był w ścisłej czołówce wśród libero, jeśli chodzi o statystyki przyjęcia. A pamiętajmy, że był to dopiero jego pierwszy sezon rozgrywany w podstawowym składzie. Kuba wykazał się dojrzałością w grze, świetnie organizował przyjęcie zespołu i pewnie poradził sobie z tym trudnym wyzwaniem - zachwala Lebedew.

źródło: Okazje.info

Więcej o: