Zabiegany Śląsk. W Bytomiu zaczęło się od sześciu pasjonatów

"Zabiegany Śląsk" to akcja PKO Silesia Marathonu i "Gazety Wyborczej" w Katowicach. Finałem akcji będzie wrześniowa gazeta prezentująca "Zabiegany Śląsk" - pierwsze tego typu wydawnictwo pokazujące, gdzie i z kim biegamy.

CO NAS INTERESUJE: 1. Jak się nazywacie?, 2. Gdzie i kiedy spotykacie się na wspólne treningi?, 3. Gdzie najczęściej biegacie?, 4. Ile osób należy do grupy i ile uczęszcza na treningi?, 5. Jak do was dołączyć?, 6. Może są jakieś ciekawostki o grupie, którymi chcecie się podzielić?, 7. Gdzie was namierzyć - strona internetowa, profil na Facebook'u?

Odpowiedzi ślijcie na adres: wojciech.todur@katowice.agora.pl.

- "Aktywny Rozbark"

- Swoją działalność rozpoczęliśmy w październiku ubiegłego roku, a na pierwszy trening przyszło sześciu pasjonatów biegania. Aktualnie do grupy należy ponad trzydzieści osób i wciąż dołączają kolejne. Spotykamy się w każdą niedzielę o godzinie 10. rano przed budynkiem klubowym GKS ROZBARK (Bytom, ulica Tuwima 41) i trenujemy na bieżni klubowego stadionu. Spotkać nas można również w pobliskim parku Mickiewicza oraz na pięknych i znakomicie nadających się do rekreacji terenach zespołu przyrodniczo-krajobrazowego "Żabie Doły".

- Skupiamy zarówno doświadczonych maratończyków - mających za sobą liczne i udane starty w maratonach i ultramaratonach - jak i początkujących biegaczy, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę ze sportem i traktują bieganie wyłącznie rekreacyjnie.

- Jako grupa braliśmy już udział między innymi w Bytomskim Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych oraz w organizowanych w Parku Śląskim - w ramach Parkowej Korony Biegów - biegach Wiosennym i Górskim.

- Zajmujemy się również organizacją imprez sportowych na stadionie GKS ROZBARK. Za nami pierwszy Bytomski Test Coopera oraz dwie edycje Fire Games, czyli trening z przeszkodami. Imprezy te z uwagi na duże zainteresowanie i entuzjastyczne przyjęcie przez lokalne środowisko biegaczy planujemy organizować cyklicznie.

- Wszystkie szczegóły i aktualności dotyczące naszej grupy znajdują się na naszym na bieżąco aktualizowanym profilu na Facebooku, a wszystkich chętnych by do nas dołączyć serdecznie zapraszamy!

Więcej o: