MKS Będzin sięgnął po gracza, który ma być objawieniem polskiej siatkówki

Mateusz Kowalski, jeden z najzdolniejszych środkowych w Polsce, będzie stanowił o sile będzińskiego zespołu w przyszłym sezonie.

Ćwierkamy dla was o sporcie na Śląsku >>

19-letni, mierzący 204 cm wzrostu zawodnik, trafił do zagłębiowskiego klubu z AKS-u Rzeszów, choć w minionych latach był również związany z Asseco Resovią, którą reprezentował choćby w rozgrywkach Młodej Ligi. Środkowy ma na swoim koncie brązowy medal mistrzostw Polski kadetów, a także złoto mistrzostw Polski juniorów.

Sztab szkoleniowy MKS-u obserwował Kowalskiego od kilku miesięcy. - Młody, bardzo perspektywiczny środkowy, który urzekł nas swoją zagrywką oraz mądrością w ataku. Dobrze przemieszcza się w bloku. Szybki, zwrotny, dynamiczny i bardzo dojrzały jak na swój wiek - mówi Rafał Murczkiewicz, asystent Stelio DeRocco, trenera MKS-u. - Dzięki solidnej i ambitniej pracy na treningach może w przeciągu dwóch, trzech sezonów stać się objawieniem polskiego środka - dodaje Murczkiewicz.

- Mam wielkie szczęście, że otrzymałem propozycję z Będzina. Uważam, że MKS jest dla mnie najlepszą opcją i wierzę w to, że rozwinę w nim swoje umiejętności - podkreśla Kowalski.

Kadra MKS-u na sezon 2016/2017 (stan na 16 czerwca)

Rozgrywający: Łukasz Kozub

Środkowi: Krzysztof Rejno, Artur Ratajczak, Dawid Woch, Mateusz Kowalski

Przyjmujący: Jakub Peszko, Nathan Roberts

Atakujący: Mateusz Piotrowski, Rafael Rodrigues de Araujo

Libero: Paweł Stysiał, Michał Potera.

Więcej o: