W poprzednim sezonie zdobył dla Piasta Gliwice 11 bramek. Teraz chce więcej

W sezonie 2015/2016 Piast Gliwice miał jeden z najlepszych snajperskich duetów ekstraklasy. Kim będzie straszył w nadchodzących rozgrywkach?

Po 11 ligowych bramek zdobyli w poprzednim sezonie Martin Nespor i Josic Barisić. Innymi słowy - ścisła ligowa czołówka. Tylko czy Piast Gliwice będzie mógł liczyć na taki duet również w nadchodzących rozgrywkach?

W kategoriach dużej zagadki wciąż trzeba traktować przyszłość Nespora. Owszem, 26-latek wyjechał z drużyną na zgrupowanie do węgierskiego Telki, ale 30 czerwca jego wypożyczenie ze Sparty Praga wygasa. A że wcześniej Piast nie skorzystał z opcji pierwokupu (jak mówił prezes Adam Sarkowicz, chodziło o zbyt wysoką sumę), dziś przewagi nad innymi zainteresowanymi usługami tego czeskiego snajpera już nie ma. Ważne, że we wtorek Bogdan Wilk, drugi trener gliwiczan, przekazał optymistycznie brzmiące wieści. - Szanse na zatrzymanie Martina oceniam na 75 procent - stwierdził.

Nie słychać natomiast, by pod znakiem zapytania stała klubowa przynależność Barisicia. Zresztą, Chorwat już snuje plany na kolejne rozgrywki w niebiesko-czerwonych barwach. - W swoim pierwszym sezonie w Polsce - grając dla Zawiszy Bydgoszcz - zdobyłem osiem bramek, w ubiegłym było ich 11. Teraz będę szczęśliwy, jeśli trafię - powiedzmy - 12 razy - uśmiecha się 30-latek. Od razu jednak dodaje: - Najważniejsze, byśmy jako cały zespół powtórzyli miejsce z poprzedniego sezonu.

Kandydatów do miejsca w napadzie jest więcej. Przede wszystkim przy Okrzei liczą, że oczekiwania zacznie spełniać Maciej Jankowski, który wiosną - po przeprowadzce z Wisły Kraków - rozczarowywał (sześć występów, żadnej bramki). Swoje ambicje ma też Karol Angielski, w drugiej części minionych rozgrywek będący na wypożyczeniu w Zawiszy (13 spotkań, dwa gole).

Najnowszą twarzą w kolejce do gry w ataku Piasta jest z kolei Libor Zondra z czeskiego drugoligowca 1.SC Znojmo. Poprzedni sezon ten 27-latek skończył z 24 występami i ośmioma bramkami.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.