Gerard Badia z Piasta Gliwice: Wolałbym, żeby na Euro Hiszpania nie wpadła na Polskę

- Widziałem wasze spotkanie z Irlandią Północą i nie mam wątpliwości, że wy również wyjdziecie z grupy - mówi Gerard Badia, hiszpański pomocnik Piasta Gliwice.

Kulisy sportowych wydarzeń na Śląsku. Dołącz do nas na Facebooku >>

Rozgrywanymi we Francji mistrzostwami Europy żyją nie tylko polscy kibice, ale i piłkarze naszych klubów. Szczególnie przeżywają je ci z Piasta Gliwice, w którego kadrze znajdują się przedstawiciele aż pięciu państw rywalizujących na Euro. Oprócz Polaków przy Okrzei mają przecież jeszcze Czechów, Słowaków, Chorwata i Hiszpana.

- Za nami bardzo trudny mecz z Czechami, ale nasi reprezentanci pokazali duży spokój. Byli pewni, że jeśli będą utrzymywać się przy piłce, to w końcu ta bramka musi paść. Cieszę się, że trafił akurat Gerard Pique, bo przed mistrzostwami spadło na niego trochę krytyki - mówi Gerard Badia. I dodaje: - Widziałem też wasze spotkanie z Irlandią Północą i nie mam wątpliwości, że wy również wyjdziecie z grupy.

Pytany natomiast o ewentualny pojedynek Hiszpanii i Polski w dalszej części turnieju, stwierdza z uśmiechem: - Wolałbym jednak, żebyśmy na was nie wpadli.

Więcej o: