Mistrz świata i Europy kadetów siatkarzem MKS-u Będzin

Dawid Woch to drugi po Łukaszu Kozubie, mistrz świata i Europy kadetów, który w nadchodzącym sezonie będzie reprezentował barwy będzińskiego MKS-u.

Ćwierkamy dla was o sporcie na Śląsku >>

Woch, 19-letni siatkarz, mierzący 198 cm wzrostu, jest wychowankiem częstochowskiego Norwida, ale w ostatnich dwóch sezonach przebywał na wypożyczeniu w spalskiej Szkole Mistrzostwa Sportowego, z którą w ubiegłorocznych rozgrywkach sięgnął po wicemistrzostwo I ligi oraz dotarł do ćwierćfinału Pucharu Polski.

Teraz Woch na zasadzie wypożyczenia trafił do Będzina. - MKS stworzył na przyszły sezon naprawdę silną drużynę, która będzie mogła sporo namieszać w tabeli. Bardzo się cieszę, że będę częścią tego składu, ponieważ łączy nas najważniejszy cel, jakim jest rozwój sportowy. Z mojej strony mogę obiecać, iż zrobię wszystko, aby reprezentacyjne doświadczenie i umiejętności przenieść na PlusLigowe rozgrywki - powiedział siatkarz.

Dawid Woch ma na swoim koncie również złote medale wywalczone m.in. podczas Turnieju Nadziei Olimpijskich, Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży oraz Olimpijskiego Festiwalu Młodzieży Europy.

Kadra MKS-u na sezon 2016/2017 (stan na 15 czerwca):

Rozgrywający: Łukasz Kozub

Środkowi: Krzysztof Rejno, Artur Ratajczak, Dawid Woch

Przyjmujący: Jakub Peszko, Nathan Roberts

Atakujący: Mateusz Piotrowski, Rafael Rodrigues de Araujo

Libero: Paweł Stysiał, Michał Potera.

źródło: Okazje.info

Więcej o: