Nowe twarze w Ruch Chorzów. W CV znane kluby. Hertha, Bayer, Sporting!

Zgodnie z zapowiedziami na Cichej pojawili się w poniedziałek nowi zawodnicy. O kontrakty w Ruchu Chorzów walczy sześciu pilkarzy.

Przy Cichej trenują Dominik Bottcher, Victor Golas, Jakub Miszczuk, David Niepsuj, Ariel Wawszczyk i Szymon Witek. W porannych testach szybkości wezmą udział Golas, Wawszczyk, Bottcher i Witek.

Niepsuja czekają we wtorek testy medczne, a Miszczuk ma pojawić się na popołudniowym treningu.

Bottcher to 21-letni skrzydłowy. Może występować zarówno na prawej, jak i na lewej stronie. Piłkarskiego rzemiosła uczył się w klubach niemieckich: Hertha Berlin HSV Hamburg czy Borussia Monchengladbach. Minioną wiosnę spędził w drugoligowej Kotwicy Kołobrzeg. Wystąpił w 13. meczach strzelając jedną bramkę.

Golas to 25-letni bramkarz. Jest Brazylijczykiem, ale posiada też polski paszport. W przeszłości był zawodnikiem klubów portugalskich takich jak Sporting Lizbona, Boavista czy Braga. Ostatni sezon spędził w bułgarskim Botewie Płowdiw. Zagrał tam w 29. spotkaniach.

Golkiperem jest również Miszczuk. Ma niespełna 26 lat. Jest wychowankiem Salosu Sokołów Podlaski. Grał także m.in. w Śląsku Wrocław, Zagłębiu Sosnowiec czy Lechu Poznań. Przez kilka ostatnich lat był związany z Arką Gdynia.

Niepsuj podobnie jak Bottcher gry w piłkę uczył się za naszą zachodnią granicą. Ma niespełna 21 lat i jest bocznym obrońcą. W swoim CV ma takie kluby jak Borussia Monchengladbach, Bayer Leverkusen czy Fortuna Dusseldorf. Ostatnie dwa sezony spędził w VfL Bochum. Na swoim koncie ma występy w młodzieżowych reprezentacjach Polski.

Wawszczyk to 24-letni lewy obrońca. Jest wychowankiem Błękitnych Stargard Szczeciński i z tym klubem jest związany przez całą dotychczasową karierę. W minionym sezonie zanotował 25 drugoligowych meczów, w których strzelił jedną bramkę.

Witek to 21-letni lewy obrońca. Jest wychowankiem Gromu Grzechynia. Później reprezentował jeszcze barwy Hutnika Kraków, a od 2014 r. jest piłkarzem Wisły Kraków. Ma za sobą debiut w Ekstraklasie.

Więcej o:
Copyright © Agora SA